افزایش شمار کشته‌شدگان حمله «داعش» به نیروهای ارتش سوریه به 33 نفر

مدیر دیدبان حقوق بشر سوریه گفت که حمله خونین اخیر سومین حمله داعش به نیروهای ارتش سوریه طی ماه جاری میلادی محسوب می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دیدبان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که شمار کشته‌شدگان حمله روز گذشته «داعش» به خودروی نظامی ارتش سوریه در جاده دیرالزور-حمص به 33 نفر افزایش یافته است.

دیدبان، شنبه 21 مرداد گزارش داد که حمله اخیر داعش، «شدیدترین» حمله این گروه تروریستی از ابتدای سال جاری میلادی به‌شمار می‌رود.

گزارش افزوده است به‌دلیل شدت جراحات بسیاری از آسیب‌دیدگان، احتمال افزایش شمار کشته‌شدگان وجود دارد.

داعش روز گذشته طی اطلاعیه‌ای در وبگاه «اعماق» اعلام کرد که جنگجویان این گروه به دو خودروی نظامی حامل ده‌ها سرباز وابسته به لشکر 17 ارتش سوریه حمله کردند.

طبق این اطلاعیه، حمله مذکور در نزدیکی روستای «معیزیله» از توابع دیرالزور رخ داده است.

رامی عبدالرحمن، مدیر دیدبان حقوق بشر سوریه به خبرگزاری فرانسه گفت که حمله خونین اخیر، سومین حمله داعش به نیروهای ارتش سوریه طی ماه جاری میلادی محسوب می‌شود.

دست‌کم 10 سرباز در روز دوشنبه گذشته طی حمله جنگجویان داعش به یک ایست بازرسی ارتش سوریه در استان «الرقه» سوریه نیز کشته شدند.

طی حمله داعش در اوایل ماه جاری میلادی به تانکرهای حامل سوخت در حومه شرقی حماه نیز هفت نفر از جمله چند سرباز سوری کشته شدند.

گروه داعش در سال 2014 مناطق گسترده‌ای از خاک سوریه و عراق را تصرف کرد اما در سال 2019 همه مناطق تحت کنترل خود را از دست داد.

از آن زمان تاکنون، چهار رهبر داعش کشته شدند اما عناصر این گروه تروریستی همچنان حملاتی را علیه طرف‌های متعددی از جمله سربازان ارتش سوریه و شهروندان عادی انجام می‌دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید