کشته‌شدن یک فلسطینی در یورش نیروهای اسرائیلی به کرانه غربی

بر مبنای آمار سازمان ملل، از ژانویه گذشته تاکنون دست‌کم 196 فلسطینی و 24 نفر در اسرائیل در جریان اقدامات خصمانه، کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در جریان عملیات ارتش اسرائیل در اردوگاه طولکرم در کرانه باختری اشغالی، یک فلسطینی کشته و دست‌کم هشت نفر دیگر زخمی شدند.

ارتش اسرائیل، جمعه، 20 مرداد اعلام کرد که سربازان، طی ماموریتی در شهر طولکرم به سوی افراد مظنون که آنها را هدف تیراندازی، پرتاب مواد منفجره و سنگ قرار داده و اقدام به بستن راه کردند، شلیک کرده و یک مورد اصابت مستقیم، رصد شد.

در بیانیه ارتش اسرائیل آمده است که دراین درگیری به تعدادی از خودروهای نظامی آسیب وارد شد، اما مصدومیت سربازان، گزارش نشده است.

دکتر امین خضر، مدیر بیمارستان دولتی ثابت در طولکرم به تلویزیون فلسطین گفت که فرد کشته شده بر اثر اصابت گلوله به قفسه سینه، جان باخت و دست‌کم هشت نفر زخمی شدند.

جنبش فتح که تشکیلات خودگردان فلسطین در کرانه باختری را زیر کنترل دارد، اعلام کرد فرد کشته‌شده که محمود جراد نام دارد، یکی از اعضای فتح است، اما اشاره‌ای به پیشینه نظامی او نکرد.

خشونت فزاینده

خشونت‌ها در کرانه باختری طی پانزده ماه گذشته با افزایش یورش‌های امنیتی اسرائیل، حملات شهرک‌نشینان یهودی به روستاهای فلسطینی و حملات فلسطینیان در خیابان‌های اسرائیل، تشدید شده است.

آمار سازمان ملل نشان می‌دهد که از ژانویه گذشته تاکنون دست‌کم 196 فلسطینی و 24 نفر در اسرائیل در جریان اقدامات خصمانه، کشته شدند.

اسامی حدود 40700 فلسطینی در دو اردوگاه در طولکرم در آژانس امدادرسانی و کاریابی برای آوارگان فلسطینی سازمان ملل «انروا» ثبت شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید