10 سرباز ارتش سوریه در حمله «داعش» به حومه رقه کشته شدند

دیدبان به العربیه توضیح داد که داعش از ابتدای سال جاری میلادی 105 عملیات در مناطق صحرایی سوریه انجام داده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دیدبان حقوق بشر سوریه، سه‌شنبه 17 مرداد گزارش داد در حمله شب گذشته گروه «داعش» به چندین ایست‌ بازرسی ارتش سوریه در استان رقه، 10 سرباز سوری کشته شدند.

بنا به این گزارش، نیروهای وابسته به داعش در این حمله یک روستا از توابع رقه را تصرف کرده اما ساعاتی بعد از آنجا عقب‌نشینی کردند.

دیدبان اشاره کرد که جنگجویان داعش در حمله به حومه شرقی رقه، چندین خودروی نظامی و شماری از منازل شهروندان را آتش زدند.

طبق گزارش دیدبان، 6 سرباز ارتش سوریه نیز در حمله داعش زخمی شدند.

نیروهای وابسته به ارتش سوریه کنترل حومه شرقی و جنوبی رقه را در اختیار دارند اما بیشتر مساحت این استان واقع در شمال سوریه، تحت کنترل نیروهای کرد وابسته به سوریه دموکراتیک موسوم به «قسد» است.

دیدبان به «العربیه» توضیح داد که داعش از ابتدای سال جاری میلادی 105 عملیات در مناطق صحرایی سوریه انجام داده است.

این گروه تروریستی که در سال 2014 مناطق گسترده‌ای در عراق و سوریه را تصرف کرده بود، ابتدا در عراق و سپس در سوریه متحمل شکست شد و همه مناطق تحت کنترل خود را از دست داد.

با این حال، برخی نیروهای وابسته به داعش هر از چندگاهی حملاتی علیه نیروهای امنیتی در برخی استان‌های مرزی عراق و سوریه انجام می‌دهند.

پیش از این، هفت نفر از نیروهای وابسته به ارتش سوریه در حمله اوایل ماه جاری میلادی به تانکرهای حامل نفت در حومه شرقی استان حماه کشته شدند.

از سویی، نیروهای کرد با همکاری و هماهنگی نیروهای ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا پیوسته علیه نیروهای وابسته به داعش عملیات انجام می‌دهند.

از زمان شکست داعش در سوریه، چهار رهبر این گروه تروریستی کشته شدند که آخرین آنها ابوالحسین الحسینی القریشی طی درگیری‌هایی در شمال غرب سوریه کشته شد.

داعش روز سوم اوت با اعلام کشته‌شدن القریشی، از تعیین جانشین وی خبر داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید