کشته‌شدن 4 نظامی سوری در حمله موشکی اسرائیل به حومه دمشق

یکی از خبرنگاران خبرگزاری فرانسه گفته است که صدای انفجارها موشک‌های اسرائیلی به وضوح در سراسر پایتخت سوریه شنیده شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع سوریه، اعلام کرد، در نتیجه حمله موشکی اسرائیل به مناطقی در حومه دمشق 4 سرباز سوری کشته و چهار تن دیگر زخمی شدند.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، دوشنبه 16 مرداد، به نقل از یک منبع نظامی در وزارت دفاع این کشور اعلام کرد: «حدود ساعت 02:20 بامداد امروز، دشمن اسرائیلی از سمت جولان برخی مناطق حومه شهر دمشق را هدف قرار داد».

خبرگزاری سوریه گفت که این بمباران به «شهادت چهار سرباز» و زخمی‌شدن چهار تن دیگر و برخی خسارات مادی منجر شد.

این منبع تاکید کرد که پدافند هوایی ارتش سوریه موشک‌های اسرائیلی را رهگیری و تعدادی از آنها را ساقط کرد.

در همین حال یکی از خبرنگاران خبرگزاری فرانسه گفته است که صدای انفجارها موشک‌های اسرائیلی به وضوح در سراسر پایتخت سوریه شنیده شد.

او همچنین افزود که به دنبال حمله موشکی اسرائیل صدای شلیک ضد هوایی سوریه شنیده شد.

تلویزیون دولتی سوریه نیز بدون اشاره به جزئیات محل و اثرات بمباران اعلام کرد که پدافند هوایی این کشور به حمله موشکی اسرائیل به حومه دمشق پاسخ داد.

پیشتر دیدبان حقوق بشر سوریه در 19 ژوئیه گزارش داد که در بمباران هوایی اسرائیل به تاسیسات ارتش سوریه و گروه‌های شبه‌نظامی در حومه دمشق سه نظامی سوری کشته و چهار تن دیگر زخمی شدند.

در طول سال‌های گذشته، اسرائیل صدها حمله هوایی به تاسیسات ارتش سوریه و انبارهای اسلحه و مهمات شبه‌نظامیان حزب الله لبنان انجام داده است.

اسرائیل به ندرت انجام چنین حملاتی را تایید می‌کند، اما همواره تکرار کرده که به مقابله با آنچه که تلاش ایران برای تحکیم حضور نظامی خود در سوریه توصیف می‌کند، ادامه خواهد داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید