توافق ریاض و آنکارا برای بومی‌سازی صنعت پهپاد در سعودی

هدف از امضای این توافق، افزایش آمادگی نیروهای مسلح و ارتقای سطح آمادگی و قابلیت‌های دفاعی و تولیدی سعودی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

با نظارت و سرپرستی شاهزاده خالد بن سلمان بن عبدالعزیز، وزیر دفاع سعودی، یکشنبه 15 مرداد، یک توافقنامه و دو یادداشت تفاهم در ریاض میان تعدادی از شرکت‌های ملی متخصص در صنایع نظامی و دفاعی و شرکت‌های دفاعی ترکیه برای بومی‌سازی صنعت پهپاد و سیستم‌های آن در سعودی به امضا رسید.

این توافق و دو یادداشت تفاهم در تکمیل دو قرارداد تملک است که وزارت دفاع حدود دو هفته پیش با شرکت صنایع دفاعی ترکیه‌ای «بایکار» امضا کرد که هدف از آن، افزایش آمادگی نیروهای مسلح و ارتقای سطح آمادگی و قابلیت‌های دفاعی و تولیدی سعودی است.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی «واس»، در مراسمی به همین مناسبت، شرکت صنایع نظامی سعودی «سامی»، قرارداد بومی‌سازی شرکت‌های این مجموعه را با شرکت ترکیه‌ای «بایکار» امضا کرد که هدف آن، ساخت سیستم‌های الکترونیکی، قطعات مکانیکی و سازه‌های هواپیما با استفاده از کامپوزیت، ساخت و آزمایش‌های نهایی پرواز، علاوه بر ارائه خدمات آموزشی و پشتیبانی است.

توافقنامه بومی‌سازی توسط مهندس ولید بن عبدالمجید ابوخالد، مدیرعامل «سامی» و خلوق بیرقدار، مدیرعامل «بایکار» امضا شد.

شرکت ملی سیستم‌های مکانیکی «ان.سی.ام.اس»، همچنین دو تفاهم نامه را با دو شرکت ایسلسان و روکتسان برای بومی‌سازی ساخت مهمات و حسگرهای نوری برای سیستم پهپاد در داخل سعودی امضا کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید