انفجار سیلوهای غلات در ترکیه 10 زخمی برجای گذاشت

وزارت حمل و نقل ترکیه: بر اثر این انفجار به هیچ کشتی آسیبی وارد نشده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری «رویترز»، دوشنبه، 16 مرداد به نقل از سدار یاووز، استاندار قوجاایلی ترکیه گفت که بر اثر انفجار سیلوهای غلات در نزدیکی بندر«دیرینجه» در غرب ترکیه، دست کم 10 نفر مجروح شدند.

یاووز گفت که انفجار حوالی ساعت 2:40 بعد از ظهر (11:40 به وقت گرینویچ) در نزدیکی سیلوهای سازمان غلات ترکیه (TMO) رخ داده و تحقیقات درباره علت انفجار آغاز شده است.

او افزود: «ارزیابی‌های اولیه نشان می‌دهد که انفجار به دلیل فشرده شدن گرد و غبار گندم در حین انتقال گندم از کشتی به سیلو رخ داده است.»

او گفت: «به ما گفته شده که از نظر فنی امکان وقوع انفجار به دلیل فشرده شدن گرد و غبار گندم وجود دارد، اما ما در حال بررسی هر دلیل ممکن هستیم.»

استاندار قوجاایلی ترکیه حال دو تن از مجروحان را وخیم گزارش کرد.

همزمان، وزارت حمل و نقل ترکیه اعلام کرد که بر اثر این انفجار به هیچ کشتی آسیبی وارد نشده است.

انفجار سیلوی غلات ترکیه در بحبوحه خروج روسیه از توافقنامه صادرات غلات اوکراین که با میانجی‌گری آنکارا و سرپرستی سازمان ملل امضاء شده بود، به گمانه‌زنی‌هایی در محافل سیاسی و دیپلماتیک دامن زده است.

بعد از خروج پوتین از توافق غلات دریای سیاه و افزایش حملات ارتش این کشور به بنادر اوکراین و نابودی هزاران تن‌ از غلات آماده ارسال به کشورهای مختلف جهان، اردوغان تلاش کرده که نقش میانجی‌گرانه ترکیه را در این زمینه حفظ کند.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه، جمعه 13 مرداد اعلام کرد که کشورش قصد دارد غلات روسیه را که از طریق دریای سیاه به کشورش ارسال می‌شود، به آرد تبدیل کند تا بعداً به کشورهای آفریقایی منتقل شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید