تاسیس شرکت سرمایه‌گذاری ورزشی توسط صندوق سرمایه‌گذاری سعودی

شرکت «سرج» در بخش حق پخش رویدادهای ورزشی سرمایه‌گذاری می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

صندوق سرمایه‌گذاری عمومی سعودی، یکشنبه 15 مرداد از تاسیس شرکت سرمایه‌گذاری ورزشی «سرج» با هدف حمایت و امکان رشد بخش ورزش در پادشاهی عربی سعودی و منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا خبر داد.

بر اساس اطلاعیه صندوق سرمایه‌گذاری سعودی، شرکت سرمایه‌گذاری ورزشی «سرج» علاوه بر سرمایه‌گذاری در حق پخش و میزبانی مسابقات ورزشی بین‌المللی، در زمینه کسب حقوق مالکیت برای ایجاد رویدادهای جدید ورزشی نیز سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

این شرکت همچنین در نظر دارد با هدف درآمد بیشتر، فعالیت‌های ورزشی را در سراسر پادشاهی عربی سعودی، منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا توسعه و گسترش دهد.

شرکت «سرج» با سرمایه‌گذاری در رویدادهای مربوط به فعالیت‌ هواداران، در نظر دارد از فناوری‌های ورزشی پیشرفته برای توسعه این بخش به‌گونه‌ای استفاده کند که پادشاهی عربی سعودی به مقصدی برای ورزش و سرگرمی تبدیل شود.

رائد اسماعیل، مدیر بخش خاورمیانه و شمال آفریقا در صندوق سرمایه‌گذاری عمومی سعودی، گفت که تاسیس شرکت «سرج» با هدف توسعه بخش ورزش و سرگرمی در پادشاهی عربی سعودی، خاورمیانه و شمال آفریقا انجام می‌شود.

وی افزود: «شرکت سرج با بررسی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در زمینه حقوق مالکیت معنوی، میزبانی رویدادهای ورزشی بین‌المللی و سرمایه‌گذاری در فناوری‌های پیشرفته ورزشی، به پیشبرد توسعه این بخش کمک خواهد کرد.»

رائد ادامه داد: «تاسیس این شرکت در راستای سرمایه‌گذاری‌های صندوق سرمایه‌گذاری عمومی سعودی در بخش ورزش است که با هدف دستیابی به جامعه‌ای سرزنده و سالم مطابق با چشم‌انداز پادشاهی عربی سعودی 2030 انجام می‌شود.»

بخش سرگرمی، گردشگری و ورزش یکی از بخش‌های استراتژیک دارای اولویت برای صندوق سرمایه‌گذاری عمومی سعودی به‌شمار می‌رود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید