کویت اظهارات وزیر اقتصاد لبنان درباره تامین مالی بندر بیروت را محکوم کرد

وزیر خارجه کویت از وزیر اقتصاد لبنان خواست اظهارات خود را پس بگیرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شیخ سالم عبدالله الجابر الصباح، وزیر خارجه کویت اظهارات امین سلام، وزیر اقتصاد لبنان همزمان با سومین سالگرد حادثه دردناک انفجار بزرگ بندر بیروت را منعکس کننده «کم‌فهمی» او درباره نحوه تصمیم‌گیری در کویت دانست.

وزیر اقتصاد لبنان از شیخ نواف الاحمد الصباح، امیر کویت خواسته بود که به‌منظور محافظت از امنیت غذایی، سیلوهای غلات لبنان که سه سال پیش در 4 اوت در نتیجه انفجار بندر بیروت تخریب شده بود را بازسازی کند.

سلام در مصاحبه با خبرگزاری «اسپوتنیک» روسیه گفته بود که «اموال در صندوق توسعه کویت موجود است و با «یک قلم کشیدن» می‌توان تصمیم به بازسازی سیلوهای غلات گرفت.»

انفجار بندر بیروت سه سال قبل به وقوع پیوست و علاوه بر برجای گذاشتن تعداد زیادی قربانی و مصدوم، باعث تخریب و ویران شدن تاسیسات حیاتی و دولتی لبنان از جمله سیلوهای غلات این کشور شد که در سال 1969 با تامین مالی از طریق پرداخت وام از صندوق توسعه اقتصادی عربی کویت بنا شده بود.

در بیانیه وزارت خارجه کویت آمده است که شیخ سالم الصباح، اظهارات وزیر اقتصاد لبنان را در تعارض با ساده‌ترین عرف‌های سیاسی دانسته و محکوم کرد.

وزیر خارجه کویت ضمن تاکید بر این‌که تصمیمات دولت کویت برای اعطای وام‌های بشردوستانه‌ به کشورهای برادر و دوست بر پایه اصول قانونی و سازمانی این کشور اتخاذ می‌شود، چنین اظهاراتی از سوی وزیر لبنانی را منعکس کننده «کم‌فهمی» او درباره نحوه تصمیم‌گیری در کویت دانست.

وزیر خارجه کویت با توضیح این که کشورش دارای کارنامه و تاریخچه‌ای درخشان در زمینه کمک به ملت‌ها و کشورهای برادر و دوست است، تاکید کرد که دولت کویت به‌رغم این اما با هر گونه دخالت در تصمیم‌گیری‌ها و امور داخلی خود را قاطعانه رد می‌کند.

در این بیانیه آمده است که بنابر آنچه گفته شد، وزیر خارجه کویت از وزیر اقتصاد لبنان می‌خواهد با توجه به روابط دوجانبه خوب میان دو کشور، اظهارات خود را پس بگیرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید