پیشروی و استقرار ارتش سودان در اطراف فرودگاه خارطوم

جنگ جاری در سودان دست‌کم 3 هزار کشته برجای گذاشته است و بیش از 3 میلیون نفر نیز طی منازعه جاری آواره شده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرنگار «العربیه»، صبح شنبه 14 مرداد خبر داد که ارتش سودان برای اولین بار طی گذشت 4 ماه از جنگ داخلی این کشور در اطراف فرودگاه خارطوم و مقر فرماندهی نیروهای مسلح مستقر شده است.

تصاویر منتشرشده در صبح شنبه، استقرار شماری از نیروهای وابسته به ارتش سودان و ویرانی گسترده در مناطق مذکور را نشان می‌دهد.

از سویی، نبیل عبدالله، سخنگوی ارتش سودان شنبه در اطلاعیه‌ای با رد ادعای نیروهای پشتیبانی سریع مبنی بر کنترل ایالت دارفور مرکزی، اعلام کرد که یک واحد پیاده نظام ارتش در شهر زالنجی، مرکز این ایالت مستقر است.

عبدالله تاکید کرد که نیروهای ارتش در ایالت دارفور مرکزی مستقر و آماده رویارویی با هر گونه تجاوز توسط نیروهای پشتیبانی سریع هستند.

او افزود که ارتش با انجام عملیات‌های نظامی مانع تصرف منازل شهروندان عادی در مناطق «الجیلی» در شمال خارطوم و «جبره» در جنوب این شهر توسط نیروهای پشتیبانی سریع شد.

در همین رابطه، شماری از نیروهای گارد مرزی وابسته به نیروهای پشتیبانی سریع اعلام کردند که در پاسخ به درخواست عبدالفتاح البرهان، فرمانده ارتش سودان، به ارتش این کشور پیوستند.

مناطق اطراف مقر فرماندهی نیروهای مسلح و فرودگاه خارطوم از آغاز جنگ داخلی در سودان شاهد درگیری‌های خونینی میان دو طرف منازعه در این کشور بوده است.

نزاع مسلحانه در سودان از 15 آوریل گذشته آغاز شد. توافقنامه‌هایی هم برای توقف درگیری توسط سعودی و آمریکا میان دو طرف درگیری امضا شد اما این توافقنامه‌ها نتوانست جنگ در این کشور را متوقف کند.

جنگ جاری در سودان دست‌کم 3 هزار کشته برجای گذاشته است و بیش از 3 میلیون نفر نیز طی منازعه جاری آواره شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید