گفت‌وگوی مقامات عالی مصر و یونان پیرامون مسائل شرق مدیترانه و روابط دوجانبه

السیسی و میتسوتاکیس درباره همکاری‌های نظامی، اقتصادی و فرهنگی همچنین پیرامون منابع انرژی از جمله گاز طبیعی و انتقال برق گفت‌وگو کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهوری مصر، پنج‌شنبه، 12 مرداد در دیدار با کریاکوس میتسوتاکیس، نخست‌وزیر یونان در شهر العلمین در شمال مصر تاکید کرد که قاهره از روند سیاسی و برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی در لیبی حمایت می‌کند.

السیسی تصریح کرد که مصر خواستار خروج همه نیروها و مزدوران خارجی از لیبی و حفظ ثبات، تمامیت ارضی و حاکمیت ملی در این کشور است.

دو مقام عالی مصر و یونان همکاری مشترک برای تقابل با چالش‌ها با هدف تحقق زندگی امن و باثبات برای ملت‌های منطقه شرق مدیترانه را خواستار شدند.

احمد فهمی، سخنگوی نهاد ریاست جمهوری مصر نیز اشاره کرد که دو مقام، بر تقویت روابط راهبردی دوجانبه در همه زمینه‌ها تاکید کردند و مسائل مورد علاقه دو کشور را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

السیسی و میتسوتاکیس درباره همکاری‌های نظامی، اقتصادی و فرهنگی، همچنین پیرامون منابع انرژی از جمله گاز طبیعی و انتقال برق گفت‌وگو کردند.

دو مقام بر هماهنگی بیشتر درباره مسائل متعلق به منطقه تاکید کردند و «مجمع گاز شرق مدیترانه» را یکی از مهمترین سازوکارهای همکاری دو و چند جانبه در این راستا به‌شمار آوردند.

دو کشور پیرامون بحران مهاجرت غیرقانونی در حوزه مدیترانه نیز رایزنی کردند و نخست‌وزیر یونان به‌دلیل نقش مصر و پذیرایی این کشور از میلیون‌ها مهاجر در خاک خود قدردانی کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید