سعودی نشست مشاوران امنیت ملی چندین کشور درباره بحران اوکراین را میزبانی می‌کند

سعودی از ابتدای آغاز بحران اوکراین آمادگی خود را برای انجام و به‌کارگیری همه مساعی حمیده جهت ایفای نقش به‌منظور دست‌یابی به صلحی دائمی و پایدار میان روسیه و اوکراین ابراز کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

پادشاهی عربی سعودی فردا شنبه 14 مرداد نشست مشاوران امنیت ملی چندین کشور درباره بحران اوکراین را میزبانی خواهد کرد.

خبرگزاری رسمی سعودی «واس» شامگاه جمعه 13 مرداد خبر داد که شهر جده سعودی فردا شنبه میزبان نشست مشاوران امنیت ملی چندین کشور درباره بحران اوکراین خواهد بود.

برگزاری این نشست در ادامه طرح‌ ابتکارهای انسان‌دوستانه و تلاش‌هایی است که شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد سعودی مبذول داشته و در این راستا از همان روزهای آغازین بحران، تماس‌هایی را با رهبران و مقامات روسیه و اوکراین برای حل این بحران انجام داده است.

ولی‌عهد سعودی آمادگی کشورش را برای انجام و به‌کارگیری همه مساعی حمیده برای ایفای نقش در دست‌یابی به صلحی دائمی و پایدار میان روسیه و اوکراین ابراز داشته و در این راستا از همه تلاش‌ها و طرح‌های پیشنهادی برای کاستن از آثار بحران و پیامدهای انسانی حمایت کرده است.

پادشاهی عربی سعودی امیدوار است که این نشست در تقویت گفت‌وگو و همکاری‌ها از طریق تبادل دیدگاه‌ها و هماهنگی و بحث و بررسی‌ها در سطح بین‌المللی ایفای نقش کند تا بتوان از طریق راه‌کارهایی از جمله روش‌های دیپلماتیک و سیاسی بحران اوکراین را حل کرده و ضمن تقویت امنیت و صلح بین‌المللی، جهان را از پیامدهای انسانی، امنیتی و اقتصادی این بحران دور ساخت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید