میقاتی خواستار حل مشکل بانک مرکزی لبنان برای تسهیل بودجه دارو و پرداخت حقوق شد

ریاض سلامه، رئیس بانک مرکزی لبنان، دوشنبه گذشته فعالیت 30 ساله خود در این سمت را به عنوان رکوردار طولانی‌ترین مدت ریاست بر این نهاد پولی لبنان، به پایان برد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دولت موقت لبنان اعلام کرد که نجیب میقاتی، نخست‌وزیر از یوسف خلیل، وزیر دارایی لبنان خواسته است تا تمام تدابیر لازم جهت تسهیل کار مدیریت بانک مرکزی لبنان اتخاذ شود.

دولت موقت، پنج‌شنبه 12 مرداد در بیانیه‌ای افزود که میقاتی به وزیر دارایی دستور داد تا «صورت‌بندی مناسبی را برای تصویب هرچه سریع‌تر موارد لازم» جهت تسهیل کار مدیر بانک مرکزی، تدوین کند.

به گزارش خبرگزاری «العالم العربی»، در این بیانیه به نقل از وزیر دارایی پس از جلسه کابینه آمده است: «همگرایی و گفت‌وگو میان وزارت دارایی و بانک مرکزی در هر کشوری، امری طبیعی است و زمانی که مدیر جدید برای بانک مرکزی تعیین می‌شود با دولت رایزنی می‌کند.»

میقاتی اخیرا هشدار داده بود که در صورت عدم تصویب برنامه پولی و اقتصادی ارائه شده توسط وسیم منصوری، سرپرست بانک مرکزی تا پایان ماه جاری، لبنان قادر به تامین دارو یا پرداخت حقوق به ارز نخواهد بود.

ریاض سلامه، رئیس بانک مرکزی لبنان، دوشنبه 9 مرداد، فعالیت 30 ساله خود در این سمت را به عنوان رکوردار طولانی‌ترین مدت ریاست بر این نهاد پولی لبنان، به پایان برد.

این مرحله جدید پولی در لبنان با توجه به تداوم ابهامات پیرامون رویکردهای جدید سیاست‌های بانک مرکزی، اقدامات مربوط به مدیریت نقدینگی، ارزش لیره لبنان، تعیین سازوکارهایی برای احقاق حقوق سپرده‌گذاران در بانک‌ها و دیگر اقدامات قابل اجرا به منظور مقابله با فشارهای ناشی از تداوم بحران‌های داخلی، اقتصادی و مالی، انجام خواهد گرفت.

همزمان محافل مالی و بانکی لبنان به دلیل اختلاف در مدیریت پولی، در وضعیت بسیار حساسی به سر می‌برند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید