از سرگیری درگیری‌ها در اردوگاه فلسطینی «عین الحلوه»

طبق آمار سازمان ملل متحد، بیش از 54 هزار پناهجوی فلسطینی در اردوگاه «عین الحلوه» زندگی می‌کنند در سال‌های گذشته هزاران فلسطینی که از درگیری‌های سوریه گریخته‌اند، نیز به این اردوگاه پیوسته‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

خبرنگار «العربیه» بامداد پنجشنبه 12 مرداد از درگیری شدید مجدد میان جنبش فتح و گروه های افراطی در اردوگاه فلسطینی «عین الحلوه» خبر داد.

شکست آتش‌بس 24 ساعته

خبرنگار العربیه گزارش داد، آتش‌بسی که دیروز چهارشنبه از سوی کمیته اقدام مشترک فلسطین به مدت 24 ساعت در این اردوگاه برقرار شد، پس از ساعاتی شکسته و درگیری‌های مسلحانه مجددا آغاز شد.

او گفت آتش‌بس مورد توافق فقط برای مدت کوتاهی برقرار شد و پس از آن درگیری‌ شدیدی در اردوگاه آغاز شد به طوری که طرف‌های درگیر از مسلسل و راکت علیه یکدیگر استفاده کردند.

او افزود: «درگیری زمانی آغاز شد که افرادی از جنبش فتح مورد حمله غافلگیرانه گروه افراطی قرار گرفتند و مجبور به پاسخگویی شدند».

طبق گزارش العربیه این درگیری‌ها در بیش از یک محور آغاز شده و تاکنون باعث کشته و زخمی شدن چند تن شده است.

خبرنگار العربیه همچنین گفت، به دلیل آغاز مجدد درگیری‌ها، «منصور ضو» استاندار جنوب لبنان تصمیم گرفت که فعالیت و کار ادارات رسمی منطقه صیدا را متوقف کند.

کشته‌شدن یکی از رهبران فتح

درگیری‌های خشونت آمیزی در اردوگاه فلسطینی‌ها «عین الحلوه» بین اعضای جنبش فتح و افراد وابسته به «گروه‌های افراطی» شامگاه شنبه آغاز شد. این درگیری در ابتدا به کشته‌شدن یکی از اعضای «گروه‌های افراطی» منجر شد و سپس روز یکشنبه یکی از رهبران جنبش فتح و 4 تن از همرزمانش در یک کمین به قتل رسیدند.

اردوگاه «عبن الحلوه» بزرگترین و پرجمعیت ترین اردوگاه آوارگان فلسطینی در جنوب لبنان است که تاکنون چندین بار شاهد نزاع و درگیری بین گروه‌های فلسطینی بوده است.

بیش از 54 هزار پناهنده فلسطینی

طبق آمار ثبت شده سازمان ملل متحد، بیش از 54 هزار پناهجوی فلسطینی در اردوگاه «عین الحلوه» زندگی می‌کنند. طی سال‌های گذشته هزاران فلسطینی که از درگیری‌های سوریه گریخته‌اند، نیز به این اردوگاه پیوسته‌اند.

این اردوگاه به مکانی برای اقامت «گروه‌های افراطی» و قانون‌شکن تبدیل شده و اغلب شاهد ترورها و گاهی درگیری‌ها به‌ویژه بین گروه‌های فلسطینی و «گروه‌های افراطی» بوده است.

بر اساس توافق بین سازمان آزادیبخش فلسطین و مقامات لبنانی، نیروهای امنیتی لبنان وارد اردوگاه‌ها نمی‌شوند بلکه خود گروه‌های فلسطینی به نوعی امنیت در داخل اردوگاه‌ها را به عهده دارند.

بر اساس این گزارش طی دو پنج روز گذشته چندین گلوله به خارج از محدوده اردوگاه به بیمارستان و تعدادی از اداره‌ها در مجاورت آن اصابت کرد که منجر به تعطیلی تعدادی از مغازه‌ها در منطقه صیدا شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید