بحران سودان؛ 6.3 میلیون نفر در آستانه گرسنگی قرار دارند

سازمان ملل در آخرین گزارش خود گفته است که بیش از 4 میلیون سودانی در اثر این جنگ آواره شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سازمان عفو بین‌الملل پنج‌شنبه 12 مرداد اعلام کرد، غیرنظامیان در سودان در «رعب و وحشت غیرقابل تصوری» زندگی می‌کنند.

به گفته این سازمان ادامه درگیری‌های ارتش و نیروهای پشتیبانی سریع باعث وخامت اوضاع و ایجاد قحطی و گرسنگی در این کشور شده است.

20.3 میلیون نفر

طبق گزارش جدید سازمان «فائو» مربوط به امور امنیت غذایی، بیش از 20.3 میلیون نفر در سودان از سطوح بالای ناامنی غذایی حاد رنج می‌برند.

این گزارش افزود: «نزدیک به 6.3 میلیون نفر در مرحله اضطراری گرسنگی حاد هستند».

در گزارش آمده است: «بیش از 42 درصد جمعیت کشور از ناامنی غذایی رنج می‌برند و بیش از 50 درصد مردم مناطق درگیری با گرسنگی حاد مواجه هستند».

طبق این گزارش تعداد افرادی که در سودان از ناامنی غذایی رنج می‌برند در یک سال دوبرابر شده و استان‌های خارطوم، کردوفان و دارفور بیشترین آسیب را دیده‌اند.

3900 کشته

به گزارش سازمان غیر دولتی «اکلید» جنگ میان ارتش به رهبری عبدالفتاح البرهان و نیروهای پشتیبانی سریع به رهبری محمد حمدان دغلو تاکنون به کشته شدن بیش از 3900 نفر منجر شده است.

سازمان ملل نیز در آخرین گزارش خود گفته است که بیش از 4 میلیون شهروند سودانی در اثر این جنگ آواره شدند.

کمبود بارش باران که بسیاری از کشاورزان سودان‌ به آن وابسته هستند، کمبود سوخت برای وسایل کشاورزی و کمبود دانه و منابع مالی باعث افزایش ترس از ورود کشور به مرحله قحطی شده است.

در همین حال بانک کشاورزی سودان اعلام کرد، پیگیری‌های این بانک نشان می‌دهد که صدها کشاورز سودانی قادر به پرداخت بدهی خود نیستند.

تاکنون بیش از 3.9 میلیون نفر از مناطق درگیری بویژه در خارطوم پایتخت از خانه و کاشانه خود فرار کردند. طبق آمار سازمان ملل 71 درصد از کل کسانی که از شهرهای خود فرار کردند، در جستجوی مکانی امن برای زندگی خود هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید