هماهنگی «آنروا» برای امدادرسانی در ادامه درگیری‌های‌ اردوگاه فلسطینی «عین الحلوه»

درگیری‌های مسلحانه در اردوگاه «عین الحلوه» لبنان تاکنون به کشته شدن 11 نفر و زخمی شدن بیش از 40 نفر منجر شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مدیر آژانس امدادرسانی و کاریابی برای آوارگان فلسطینی در خاور نزدیک «آنروا» اعلام کرد که در حال هماهنگی با مقامات لبنانی است تا به آوارگان فلسطینی در اردوگاه «عین الحلوه» لبنان که طی روزهای اخیر شاهد درگیری‌های مسلحانه بوده، امدادرسانی شود.

مدیر آنروا شامگاه سه‌شنبه 10 مرداد در گفت‌وگو با «العربیه» با اشاره به این‌که آورگان فلسطینی در اردوگاه عین‌الحلوه زیر خط فقر زندگی می‌کنند، افزود که این آژانس سازمان ملل متحد در حال هماهنگی با مقامات لبنانی است تا عملیات امدادرسانی به ساکنان این اردوگاه آغاز شود.

او همچنین با اشاره به گشودن دو مدرسه در شهر صیدا در جنوب لبنان برای اسکان موقت افرادی که از اردوگاه عین‌الحلوه فرار کرده‌اند، گفت که بسیاری از آوارگان پناهجوی فلسطینی به‌دلیل تداوم درگیری‌های مسلحانه قادر به ترک این اردوگاه نیستند.

درگیری‌ها روز دوشنبه برای سومین روز در اردوگاه عین‌الحلوه بین اعضای جنبش فتح و گروه‌های تندرو تا صبح روز سه‌شنبه ادامه یافت.

به گزارش خبرنگار «العربیه»، درگیری‌های پراکنده در اردوگاه پناهندگان فلسطینی عین الحلوه در شهر صیدا در جنوب لبنان در حالی ادامه داشت، که صدای مسلسل، گلوله و گلوله‌های راکتی از دوشنبه شب و تا صبح سه‌شنبه شنیده می‌شد.

«آژانس ملی اطلاع‌رسانی» لبنان روز سه‌شنبه با اشاره به تداوم درگیری‌های پراکنده در این اردوگاه، آتش‌بس توافق شده را با وجود نقض‌های مکرر آن از سوی طرف‌های درگیر «شکننده» توصیف کرد.

شایان ذکر است که درگیری‌های مسلحانه میان افرادی از سازمان آزادی‌بخش فلسطین «فتح» و گروهی تندرو در اردوگاه فلسطینی «عین الحلوه» لبنان تاکنون به کشته شدن 11 نفر و زخمی شدن بیش از 40 نفر منجر شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید