سازمان ملل از تخلیه بیش از 50 درصد محموله نفتکش «صافر» یمن خبر داد

محمد مضوی، مسئول عملیات در برنامه توسعه سازمان ملل متحد، چهارشنبه به خبرگزاری فرانسه تاکید کرد که تا امروز بیش از 636 هزار بشکه نفت به نفتکش جایگزین منتقل شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

سازمان ملل متحد، چهارشنبه 11 مرداد تاکید کرد که پس از یک هفته عملیات نجات برای تخلیه مخزن «صافر» که در نزدیکی سواحل غربی یمن در دریای سرخ توقیف شده است، به خوبی ادامه داشته و تیم‌های فنی تاکنون موفق شدند بیش از 50 درصد محموله نفتی آن را به نفتکش جایگزین تخلیه کنند.

هفته گذشته، سازمان ملل روند یدک‌کشی بیش از یک میلیون بشکه نفت خام سبک از نفتکش فرسوده «صافر» به کشتی جدید با هدف جلوگیری از یک فاجعه زیست‌محیطی در منطقه آغاز کرد.

دیوید گرسلی هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل در یمن در در شبکه اجتماعی «ایکس» (توئیتر سابق) گفت: «بیش از نیمی از نفت موجود در کشتی در هفت روز گذشته به کشتی جایگزین منتقل شده است».

گرسلی پیش از این اعلام کرده بود که کل پروسه انتقال کمتر از سه هفته به طول خواهد انجامید.

در همین حال، محمد مضوی، مسئول عملیات در برنامه توسعه سازمان ملل، چهارشنبه به خبرگزاری فرانسه تاکید کرد که تا امروز بیش از 636 هزار بشکه نفت به نفتکش جایگزین منتقل شده است.

مضوی به خبرگزاری فرانسه گفت: «امروز در ساعت 9 صبح به وقت محلی به مرز 55 درصد رسیده‌ایم و روند انتقال نفت به نفتکش جدید به آرامی ادامه دارد».

سازمان ملل ابراز امیدواری کرده است که این عملیات 143 میلیون دلاری خطر یک فاجعه زیست محیطی را که می‌تواند حدود 20 میلیارد دلار خسارت وارد کند، از بین ببرد.

سازمان ملل فرآیند پمپاژ نفت از مخزن فرسوده صافر به کشتی جایگزین «یمن» (که قبلاً به نام نائوتیکا شناخته می‌شد) را سه‌شنبه گذشته 3 مرداد آغاز کرد این کار از طریق شرکت پیشروی هلندی (سمیت سالواج) در زمینه امداد و نجات دریایی انجام شد که با سازمان ملل برای اجرای این عملیات قرارداد بسته بود.

نفتکس فرسوده صافر که 47 سال پیش ساخته شد، از دهه 1980 به عنوان یک سکوی ذخیره سازی شناور مورد استفاده قرار می‌گرفت. این کشتی حدود 50 کیلومتر از بندر استراتژیک «الحدیده» که دروازه اصلی ورود محموله‌ها در غرب یمن است، لنگر انداخته است.

صافر از سال 2015، یعنی از زمان آغاز جنگ داخلی در یمن در سال 2014 تاکنون، تحت هیچ گونه تعمیر و نگهداری قرار نگرفته است.

به دلیل قرار گرفتن کشتی در دریای سرخ، هر گونه نشتی از این کشتی می‌تواند روزانه میلیاردها دلار خسارت به بار آورد زیرا هر گونه نشت از این کشتی باعث اختلال در خطوط کشتیرانی بین تنگه باب المندب و کانال سوئز می شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید