کشته شدن 7 نفر در حمله «داعش» به کاروان تانکر‌های نفتکش در سوریه

این حمله که با سلاح‌های تیربار و موشک صورت گرفته به کشته شدن 5 سرباز ارتش سوریه و دو غیرنظامی از رانندگان تانکرهای نفتکش که تعدادی از آنها در آتش سوخته است، منجر شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

بنا بر گزارش دید‌بان حقوق بشر سوریه، سه‌شنبه دهم مرداد 7 نفر که اغلب آنها از نیروهای ارتش سوریه بودند در حمله گروه «داعش» به کاروانی از تانکرهای نفتکش در مرکز سوریه کشته شدند.

به گفته منابع دید‌بان حقوق بشر سوریه این حمله زمانی کاروان نفتکش‌ها را هدف قرار داد که این کاروان از حومه شرقی شهر حماه واقع در امتداد صحرای وسیع سوریه که به پناهگاهی برای افراد گروه داعش تبدیل شده است، می‌گذشت.

بسیاری از اعضای فراری داعش که چهار سال پیش تمام مناطق تحت کنترل خود را از دست دادند، به سمت این منطقه عقب‌نشینی کرده و در آن پناه گرفته‌اند.

به گفته منابع یاد شده «جنگجویان داعش به کاروان تانکرهای نفتکشی که از سوی نیروهای رژیم سوریه حمایت می‌شدند، حمله کردند».

بنا بر گزارش دیدبان این حمله که با سلاح‌های تیربار و موشک صورت گرفته به کشته شدن 5 سرباز ارتش سوریه و دو غیرنظامی از رانندگان تانکرهای نفتکش که تعدادی از آنها در آتش سوخته، منجر شده است.

گروه «داعش» اما هنوز مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است.

شایان ذکر است که حملات داعش عمدتا پایگاه‌ها و ادوات نظامی و همچنین جنگ‌افزارهای متعلق به نیروهای رژیم سوریه را در منطقه صحرایی «بادیه» که بین تعدادی از استان‌های این کشور تا عراق امتداد یافته و شامل میادین نفت و گاز می‌شود، هدف قرار می‌دهد.

اواخر سال گذشته 12 کارگر شاغل در یک میدان نفتی تحت کنترل دولت سوریه در حمله غافلگیرانه جنگجویان داعش کشته شدند.

با تکرار حملات گروه داعش به نیروهای دولتی سوریه، مناطق صحرایی این کشور هر از گاهی شاهد درگیری‌هایی است که گاهی اوقات با حملات نیروهای روسیه در حمایت از نیروهای رژیم اسد انجام شده و مقر‌ها و تحرکات جنگجویان داعش را هدف قرار می‌دهد.

از سویی پیکارجویان کُرد در چارچوب نیروهای سوریه دمکراتیک «قسد» که از حمایت نظامی و لجستیکی ایالات متحده آمریکا و ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش برخوردار است نیز جنگجویان داعش را در شرق سوریه تحت پیگرد قرار می‌دهند.

به‌رغم حملات مکرری که رهبران، فرماندهان و اعضای داعش را هدف گرفته این گروه همچنان توانایی انجام حملاتی پراکنده را به‌ویژه در مناطق شرق و شمال شرق سوریه دارد.

این در حالی است که ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش در ماه آوریل گذشته کاهش حملات این گروه را به ویژه در سوریه و کشور مجاور آن عراق، اعلام کرده بود.

گروه تندروی داعش هفته گذشته مسئولیت حمله با بمب در منطقه «سیده زینب» در جنوب دمشق که به کشته شدن 6 نفر منجر شد را بر عهده گرفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید