کشته شدن یک فلسطینی پس از زخمی کردن 6 اسرائیلی طی تیراندازی در کرانه باختری

خدمات اورژانس اسرائیل حال یکی از 6 زخمی اسرائیلی را وخیم گزارش کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مقامات بهداشت و درمان فلسطین اعلام کردند که یک فلسطینی در پی تیراندازی که سه‌شنبه، 10 مرداد در خارج از یک مرکز خرید در شهرک «معاله ادومیم» در کرانه باختری اشغالی، به زخمی‌شدن 6 اسرائیلی منجر شد، به ضرب گلوله ماموران اسرائیلی کشته شده است.

به گزارش «رویترز»، سرویس‌های اورژانس اسرائیل اعلام کردند که حال یکی از 6 زخمی اسرائیلی وخیم است.

اورن بریل، امدادگر اسرائیلی گفت: «ما به رستوران رفتیم و دیدیم قربانی کاملا هوشیار دراز کشیده بود و در قسمت بالایی بدنش جراحاتی ناشی از شلیک گلوله داشت. ما به او درمان‌ نجات‌بخش دادیم و به سرعت او را در حالی که شرایط وخیمی داشت به بیمارستان منتقل کردیم. پس از ارزیابی اولیه در اتاق تروما، وی به اتاق عمل منتقل شد.»

ویدیوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی تیرانداز را نشان می‌دهد که روی زمین بی‌حرکت است و جلیقه زرد روشنی به تن دارد، در حالی که خون به پیاده‌روی زیر بدنش نفوذ می‌کند.

گروه شبه نظامی «حماس» که بر نوار غزه کنترل دارد، گفت این حمله پاسخی به مقامات اسرائیلی بود که هفته گذشته به مسجد الاقصی یورش برده‌اند.

وضعیت قانونی این مکان مذهبی، که در یهودیت به عنوان کوه معبد و در اسلام به عنوان محوطه مسجد الاقصی شناخته می‌شود، نقطه سرنوشت‌ساز در روابط اسرائیل و فلسطین است.

کانال 12 اسرائیل گفت که شلیک به تیرانداز فلسطینی توسط یک افسر خارج از وظیفه انجام شده است.

خشونت در کرانه باختری، در میان سرزمین‌هایی که فلسطینی‌ها به دنبال تشکیل یک کشور در آن هستند، طی 15 ماه گذشته در میان حملات شدید اسرائیل، حملات خیابانی فلسطینیان و تهاجم شهرک‌نشینان یهودی به روستاهای فلسطینی، تشدید شده است که انتقاد شدید جامعه بین‌المللی و به‌ویژه آمریکا را برانگیخته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید