سعودی خواستار اقدامات عملی برای مقابله با توهین به مقدسات اسلامی شد

اخیرا وزیر خارجه سعودی در تماس تلفنی با وزیر خارجه سوئد توضیح داد که تکرار حوادث سوزاندن نسخه‌هایی از قرآن به نفرت‌پراکنی دامن زده و به تلاش‌ها برای گفت‌وگوی میان ملت‌ها و تمدن‌ها لطمه وارد می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شاهزاده فیصل بن فرحان، وزیر خارجه پادشاهی عربی سعودی مجددا موضوع کشورش در محکوم کردن توهین‌های مکرر به حرمت قرآن را مورد تاکید قرار داد.

به گزارش «العربیه» بن فرحان که دوشنبه نهم مرداد در نشست سازمان همکاری اسلامی سخن می‌گفت، خواستار اتخاذ اقدامات عملی برای مقابله با تعدی‌ها علیه کتاب مقدس مسلمانان شد.

پیش‌تر وزیر خارجه سعودی ضمن تاکید بر مخالفت کامل پادشاهی عربی سعودی با هر گونه اقدامات توهین‌آمیز به قرآن، در تماس تلفنی با همتای سوئدی خواستار اتخاذ تدابیری فوری برای متوقف ساختن «اقدامات افراط‌گرایانه‌ای» شد که با هدف توهین به کتاب‌های آسمانی و جریحه‌دار کردن احساسات مسلمانان در نقاط مختلف جهان صورت می‌گیرد.

بن فرحان، جمعه در گفت‌وگوی تلفنی با توبیاس بیلستروم، وزیر خارجه سوئد گفت که تکرار حوادث سوزاندن نسخه‌هایی از قرآن «به نفرت‌پراکنی دامن زده و به تلاش‌ها برای گفت‌وگوی میان ملت‌ها و تمدن‌ها لطمه وارد می‌کند».

وزارت خارجه سعودی در بیانیه‌ای اعلام کرد که وزیر خارجه سوئد خطاب به همتای سعودی، همه تلاش‌های قرآن‌سوزی در کشور خود را محکوم کرده و «تاسف عمیق خود را از این که شماری از شهروندان از آزادی‌ بیان مصرح در قانون اساسی سوئد سوء‌استفاده می‌کنند، ابراز کرد».

بنا بر این‌ بیانیه بیلستروم همچنین تاکید کرده که «دولت سوئد تلاش دارد تا همه اقدامات توهین‌آمیز علیه ادیان و کتاب‌های آسمانی (در این کشور) را متوقف کند».

وزارت خارجه سعودی هفته گذشته کاردار سفارت سوئد در ریاض را احضار کرد و با تسلیم یادداشتی اعتراضی به او، خواستار اتخاذ تدابیر لازم برای متوقف ساختن «اقدامات توهین‌آمیز» به قرآن در استکهلم شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید