برادر یکی از رهبران گروه حوثی شکنجه‌گر زندانیان در زندان امنیتی صنعا است

توفیق المنصوری، روزنامه‌نگار آزاد شده از زندان‌های گروه شبه‌نظامی حوثی پس از آزادی گفت که او شخصا توسط برادر عبدالقادر المرتضی، از رهبران حوثی شکنجه شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وبسایت یمنی «المصدر انلاین»، شنبه 7 مرداد در گزارشی به نقل از منابع مطلع خود نوشت، ابو شهاب المرتضى از اعضای شبه نظامیان حوثی و برادر یکی از رهبران این گروه که مسئول پرونده زندانیان است، شخصا بر شکنجه زندانیان سیاسی در زندان مرکزی امنیتی صنعا نظارت می‌کند.

این سایت نوشت، «سامی الوتیری» شهروند یمنی و یکی از زندانیان در زندان امنیتی صنعا توسط ابوشهاب المرتضی شکنجه شده است.

این منبع افزود، یکی از رهبران شبه نظامیان حوثی، یکی از زندانیان زندان امنیتی مرکزی صنعا را به طوری شکنجه کرد که باعث جراحات و آسیب‌های جدی به وی شد و در پی آن زندانی مذکور به بیمارستان انتقال یافت.

وب‌سایت «المصدرآنلاین» به نقل از منابع آگاه گزارش داد که ابوشهاب المرتضی برادر عبدالقادر المرتضی، از رهبران حوثی‌ که مسئول پرونده اسرای شبه‌نظامیان این گروه است، سامی الوتیری را در زندان امنیتی مرکزی صنعا به شدت شکنجه کرده است.

این منابع افزودند که المرتضی به همراه تعدادی از همراهانش پیش از این نیز افراد ربوده شده در داخل یکی از زندان‌های بدنام صنعا را شکنجه دادند.

منابع مذکور خاطرنشان کردند که یکی از افراد ربوده شده بر اثر شکنجه مجروح شد و متعاقباً به بیمارستان انتقال یافت و همچنین سایر قربانیان به مکان نامعلومی منتقل شده‌اند.

به گفته این منابع، بقیه ربوده شدگان داخل سلول 25 زندان مرکزی امنیتی صنعا در اعتراض به تعرض و ناپدید شدن بقیه زندانیان دست به اعتصاب غذا زدند.

ابوشهاب برادر عبدالقادر المرتضی، از رهبران گروه حوثی‌ است که پرونده زندانیان را مدیریت می‌کند و ریاست هیئت مذاکره‌کننده شبه‌نظامیان در این پرونده را بر عهده دارد.

توفیق المنصوری، روزنامه‌نگار آزاد شده از زندان‌های گروه شبه‌نظامی حوثی، پس از آزادی در ماه مه گذشته گفت که او شخصا توسط برادر عبدالقادر المرتضی شکنجه شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید