اسرائیل قانون آزادی زودهنگام زندانیان فلسطینی را لغو کرد

«تایمز اسرائیل»: یک سازمان حقوق بشری اسرائیلی در ابتدای ماه جاری اعلام کرد که اسرائیل در حال حاضر، بیش از 1100 فلسطینی را بدون محاکمه یا اتهام، در بازداشت دارد که بالاترین رقم از سال 2003 است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ایتامار بن‌گویر، وزیر امنیت ملی اسرائیل، اصلاحیه‌ای را در قانون آزادی اداری زندانیان محکوم در پرونده‌های مرتبط با «تروریسم» صادر کرد که بر اساس آن، آزادی زودهنگام آنها، لغو می‌شود.

بن‌گویر، یکشنبه 8 مرداد گفت: «من تمام تلاش خود را برای جلوگیری از شرایط مساعدی که زندانیان تا این لحظه از آن برخوردار شده‌اند، به کارخواهم گرفت.»

به گزارش «جروزالم پست»، این اقدام، بخشی از تلاش‌های بن‌گویر برای سرکوب محکومانی است که در زندان های اسرائیل به دلیل کمبود فضا برای اسکان آنها، واجد شرایط آزادی زودهنگام هستند.

دادگاه عالی اسرائیل با صدور حکمی در سال 2017، مسئولان ذی‌ربط را ملزم ساخت که برای هر زندانی، فضای زندگی 4.5 متری شامل دوش و توالت یا 4 متر بدون دوش و توالت، فراهم کنند.

به گزارش روزنامه «تایمز اسرائیل»، یک سازمان حقوق بشری اسرائیلی در ابتدای ماه جاری اعلام کرد که اسرائیل در حال حاضر، بیش از 1100 فلسطینی را بدون محاکمه یا اتهام، در بازداشت دارد که بالاترین رقم از سال 2003 است.

این روزنامه افزود که اکثریت قریب به اتفاق بازداشت‌شدگان، فلسطینی و تنها چهار نفر از آنها یهودیان اسرائیلی هستند.

از سویی سازمان «هموکید» (دفاع از فرد) که در زمینه جمع‌آوری منظم آمار از مقامات زندان‌های اسرائیل فعال است، اعلام کرد که 1132 نفر در بازداشت اداری به سر می‌برند که به موجب آن، زندانیان را می‌توان بدون هیچ اتهامی برای مدت نامحدود، بدون این که اجازه مشاهده شواهد اتهامی را به آنها داد، در بازداشت داشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید