کشته‌شدن 5 نفر از نیروهای طرفدار ترکیه در حمله کردهای سوریه

در جریان حمله پهپادی ترکیه در روز گذشته هشت نفر از جنگجویان «پ ک ک» کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

دیدبان حقوق بشر سوریه، شنبه 7 مرداد اعلام کرد که پنج نفر از عوامل گروه‌های طرفدار ترکیه توسط نیروهای کرد در نزدیکی شهر مارع در مناطق عملیات سپر فرات در شمال حلب، کشته شدند.

بر اساس بیانیه دیدبان حقوق بشر سوریه، این حمله همچنین به زخمی‌شدن شماری از اعضای گروه «ارتش ملی آزاد» طرفدار آنکارا انجامید.

از سویی، گروه‌های تحت رهبری کردها در عراق و سوریه اعلام کردند که در جریان حمله پهپادی ترکیه در روز گذشته، هشت نفر از جنگجویان آنها کشته شدند.

سرویس مبارزه با تروریسم دولت اقلیم کردستان در شمال عراق طی بیانیه‌ای اعلام کرد که در حمله پهپادی ترکیه در منطقه شربازهر در سلیمانیه، چهار عضو حزب کارگران کردستان «پ ک ک» کشته و یک نفر دیگر زخمی شدند.

در این بیانیه آمده است: «پهپاد ترکیه یک خودروی حامل جنگجویان حزب کارگران کردستان را در نزدیکی روستای رنجینه هدف قرار داد.»

نیروهای دموکراتیک سوریه «قسد» به رهبری کردها که کنترل بیشتر شمال شرق سوریه را در دست دارند، جمعه در بیانیه‌ای اعلام کرد که در حمله پهپادی ترکیه به روستای «خربت خوی» در منطقه عامودا، چهار جنگجوی «قسد» کشته شدند.

در این بیانیه، ترکیه «به تلاش برای برهم زدن امنیت و ثبات منطقه» متهم شده است.

این خشونت‌، تازه‌ترین مورد تشدید تنش چند ماهه میان ترکیه و گروه‌های تحت حمایت این کشور با عوامل مسلح کرد در سوریه و عراق به حساب می‌آید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم