فرمانده پشتیبانی سریع سودان: با تغییر فرماندهی ارتش می‌توان به توافق رسید

خبرنگار «العربیه»: از درگیری‌های شدید در اطراف مقر یگان‌های زرهی در خارطوم خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

محمد حمدان دقلو معروف به «حمیدتی»، فرمانده نیروهای پشتیبانی سریع سودان در اولین ظهور خود پس از چندین ماه، تاکید کرد که تنها با کنار رفتن ژنرال عبدالفتاح البرهان، فرماندهی ارتش سودان از قدرت، امکان دست‌یابی به توافقی برای برون‌رفت از بحران جاری در این کشور امکان‌پذیر خواهد بود.

به گزارش «العربیه» «حمیدتی» جمعه 6 مرداد در ظهور علنی خود به همراه تعدادی از محافظانش در جلوی دوربین‌ها بیان کرد: «به دلیل عواقب جنگ از مردم سودان عذرخواهی می‌کنیم، و افزود: راه‌حل فوری بحران سودان، با تغییر رهبران ارتش حاصل می‌شود و در صورت تحقق این امر می‌توان ظرف 72 ساعت به توافق دست یافت».

Advertisement

حمیدتی با بیان این که «رهبران ارتش به دستور رهبران رژیم سابق سودان عمل می‌کنند»، افزود:«خشونت‌طلب یا جنگ‌طلب نیستیم و خواهان صلح هستیم به این شرط که البرهان و فرماندهان ارتش خودشان را تسلیم کنند».

دقلو با اذعان به تخلفات برخی نیروهای پشتیبانی سریع، گفت: «ما از عناصر قانون‌شکن تبری می‌جوییم».

در ادامه درگیری‌های سودان خبرنگار «العربیه» گزارش داد که اطراف مقر یگان‌های زرهی در خارطوم جمعه صحنه درگیری‌های شدید میان نیروهای ارتش و پشتیبانی سریع بود.

فرماندهی نیروی پشتیبانی سریع سودان پنج‌شنبه 5 مرداد در بیانیه‌ای با اشاره‌ به هیئت نمایندگان خود که همچنان در جده به سر می‌برد، اعلام کرد:«تا رسیدن به توافق راه‌حل نهایی دست از محاصره فرماندهان ارتش نخواهیم کشید».

از سویی ارتش سودان خبر داد که هیئت نمایندگان آن در مذاکرات جده، برای رایزنی‌های بیشتر به کشور بازگشته است و پس از سرگیری مذاکرات و غلبه بر موانع، آماده ادامه مذاکرات خواهد بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید