تاکید «پشتیبانی سریع» بر ادامه محاصره فرماندهان ارتش سودان تا رسیدن به توافق نهایی

به گفته ساکنان محلی، شمال شهر ام‌درمان به سوی خارطوم پنج‌شنبه شاهد تبادل آتش‌ سنگین و حملات موشکی و توپخانه‌ای میان نیروهای پشتیبانی سریع و ارتش سودان بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

همزمان با تداوم درگیری‌های نظامیان در شهرهای خارطوم و ام درمان، نیروهای پشتیبانی سریع سودان پنج‌شنبه 5 مرداد در بیانیه‌ای تاکید کردند که تا رسیدن به توافق راه‌حل نهایی دست از محاصره فرماندهان ارتش نخواهد کشید.

خبرگزاری فرانسه پنج‌شنبه به نقل از ساکنان حومه غربی خارطوم، گزارش داد که از شمال شهر ام‌درمان به سوی خارطوم، پایتخت سودان، تبادل آتش‌ سنگین و حملات موشکی و توپخانه‌ای میان نیروهای پشتیبانی سریع و ارتش سودان صورت گرفته است.

برخی ساکنان محلی به این خبرگزاری گفته‌اند که نیروهای پشتیبانی سریع با استفاده از پهپاد به پایگاه هوایی «وادی سیدنا» در شمال ام‌درمان حمله کردند.

نیروهای پشتیبانی سریع در بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای ویژه آن در سحرگاه پنج‌شنبه ماموریت نظامی جدیدی در پایگاه «وادی سیدنا» در بکرری ام درمان انجام داده‌اند که طی آن 3 جت جنگنده و زاغه‌های سلاح و مهمات و جنگ‌افزارهای ارتش منهدم شده و دهها تن از نیروهای ارتش کشته و زخمی شدند.

از سویی غیرنظامیان در ایالت غرب دارفور گفتند که آنها به مدت سه روز در معرض حمله مداوم نیروهای پشتیبانی سریع و گروه‌های شبه‌نظامی قرار گرفته‌‌اند.

در شهر نیالا، پایتخت ایالت دارفور جنوبی، سکان محلی از درگيری‌های شدید بین دو طرف متخاصم خبر دادند، در حالی که نیروی ارتش بر جنوب شهر و پشتیبانی سریع بر شمال شهر نیالا تسلط دارند.

شایان ذکر است که سودان، با جمعیتی تقریبا نزدیک به 48 میلیون نفر یکی از فقیرترین کشورهای جهان بوده و از آغاز درگیری‌ها میان نظامیان تاکنون نزدیک به 3.5 میلیون نفر از مردم این کشور آواره شده و بیش از 700 هزار نفر از آنها به خارج گریخته و به ویژه به کشورهای همسایه پناه برده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید