مجلس نمایندگان لیبی یورش مسلحانه به شورای عالی قضایی در طرابلس را محکوم کرد

یورش تحت حمایت گروه مسلح به شورای عالی قضایی لیبی در طرابلس پس از آن صورت گرفت که مجلس نمایندگان این کشور چهارشنبه مفتاح القوی را برای تصدی ریاست این مرجع عالی قضایی انتخاب کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

مجلس نمایندگان لیبی با اعلام این‌که یک گروه مسلح به شورای عالی قضایی این کشور در طرابلس یورش برده است، دست زدن به چنین اقدام «شنیعی» را تقبیح و محکوم کرد.

در بیانیه مجلس نمایندگان لیبی در روز چهارشنبه 4 مرداد آمده است: «مجلس نمایندگان از انجام چنین اقدامی آن هم در زمانی که کشور به سوی اتفاق‌نظر در مورد انجام انتخابات و پایان دادن به چندگانگی در کشور و برون‌رفت آن از بحران موجود پیش می‌رود، بُهت‌زده شده است».

مجلس نمایندگان لیبی همچنین تاسف خود را نسبت به چنین اقداماتی که به گفته آن موجب بروز «شکاف و افتراق» در نهاد قضایی می‌شود، ابراز کرد.

در بیانیه مجلس نمایندگان لیبی همچنین آمده است: «در برهه‌ای که سایر نهادهای حکومتی از چنددستگی رنج می‌برند، در برابر چنین اقدامات مغایر قانون، به اتحاد در ساختار قضایی، که ضامن وحدت کشور است، بسیار نیازمندیم».

رسانه‌های لیبی چهارشنبه گزارش دادند که عبدالله ابورزیزه، رئیس دیوان عالی این کشور، تحت حمایت گروهی مسلح و با پشتیبانی حلیمه البوسیفی، وزیر دادگستری در حکومت وحدت ملی لیبی، به شورای عالی قضایی لیبی در طرابلس یورش بردند.

این یورش تحت حمایت گروه مسلح پس از آن صورت گرفت که مجلس نمایندگان لیبی در جلسه امروز خود به مفتاح القوی، برای تصدی ریاست شورای عالی قضایی این کشور رای مثبت داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید