سفیر سعودی در آمریکا: به زنان بیشتری در نقش‌‌های رهبری نیاز داریم

شاهدخت ریما بنت بندر با تاکید بر اهمیت سرمایه‌گذاری در توانمندسازی زنان با هدف ایجاد جامعه‌ای فراگیرتر و عادلانه‌تر در راستای پیشرفت جهانی واقعی استوار بر توسعه اجتماعی و اقتصادی، گفت پیشرفتی که برابری جنسیتی را نادیده می‌گیرد، واقعی نیست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

سفیر سعودی در آمریکا گفت که «ما به زنان بیشتری در نقش‌های رهبری نیاز داریم تا راه را هموار کنند.»

به گزارش «العربیه»، شاهدخت «ریما بنت بندر»، سه‌شنبه، 3 مرداد با اشاره به اینکه «زنان به مشارکت‌کنندگان حیاتی در آینده اقتصادی پادشاهی عربی سعودی تبدیل شده‌اند»، بر اهمیت آموزش و مربی‌گری در پیشبرد دستاوردهای زنان برای برابری و فراگیری بیشتر تاکید کرد.

او گفت: «نیمی از جمعیت جهان را زنان تشکیل می‌دهند، با این حال ما(زنان) هنوز بخش بسیار کوچکی از موقعیت‌های رهبری، صاحبان مشاغل، مدیریت‌های میانی و در کل نیروی کار را تشکیل می‌دهیم، اما این باید تغییر کند.»

او که در نشست شورای آتلانتیک با عنوان «افزایش نیروی کار زن در سعودی و تأثیر آن بر بخش خصوصی» سخن می‌گفت، خاطرنشان کرد: «وقتی زنان موفق می‌شوند، همه ما موفق می‌شویم.»

شاهدخت ریما، همچنین با تاکید بر اهمیت سرمایه‌گذاری در توانمندسازی زنان، گفت: «این فقط مربوط به نتیجه نهایی نیست بلکه ایجاد جامعه‌ای فراگیرتر و عادلانه‌تر را در برمی‌گیرد. این تنها راهی است که می‌توانیم اطمینان حاصل کنیم که پیشرفت جهانی، اجتماعی و اقتصادی، پیشرفت واقعی است، یعنی پیشرفت برای همه است. زیرا پیشرفتی که برابری جنسیتی را نادیده می‌گیرد، واقعی نیست.»

او با اشاره به راه‌های رفع شکاف‌های جنسیتی، افزود: «من معتقدم که ما به زنان بیشتری در نقش‌های رهبری نیاز داریم تا راه را هموار کنند. ما به زنان بیشتری در پست‌های مدیریت میانی نیاز داریم که به کار ادامه دهند. ما به تعداد بیشتری از صاحبان مشاغل زن، برنامه‌های مربی‌گری بیشتر با تمرکز بر موفقیت زنان و افراد بیشتری که در استارتاپ‌های تحت رهبری زنان سرمایه‌گذاری کنند، نیاز داریم. صادقانه بگویم، زنان بیشتری پشت میز هستند که به شکل‌گیری سیاست‌هایی که بر همه ما تأثیر می‌گذارد، کمک می‌کنند و ما به الگوهای بیشتری نیاز داریم تا به دختران جوان نشان دهیم که واقعاً به چه چیزی می‌توانند، دست یابند.»

شاهدخت ریما، بر اهمیت آموزش و پرورش برای هموار کردن زمینه مشارکت بیشتر زنان در حوزه آموزش و مربی‌گری و به تبع آن ارتقای فراگیری، تاکید و خاطرنشان کرد: «تحصیل و آموزش به یکسان کردن زمین بازی کمک می‌کند. این به زنان جایگاه برابر در محیط کار می‌دهد و نه تنها برابری جنسیتی، بلکه برابری را تقویت می‌کند. همچنین به زنان کنترل بیشتری بر زندگی مالی خود می‌دهد و آنها را قادر می‌سازد تا در تصمیم‌گیری‌های اقتصادی در خانواده و جامعه خود مشارکت کامل‌تری داشته باشند.»

به اعتقاد او، «آموزش و پرورش با مهارت‌های واقعی زندگی، اعتمادسازی و آماده‌سازی زنان برای به دست آوردن جایگاه شایسته خود در جامعه به عنوان مشارکت کنندگان کامل، مرتبط است.»

شاهدخت ریما ابراز امیدواری کرد که «نگرش‌ها و هنجارهای فرهنگی» حول جنسیت و تجارت تغییر یابد.

سفیر سعودی در آمریکا، در ادامه به نمونه‌های موفقیت زنان و دستاوردهای آنها هم‌راستا با برنامه چشم‌انداز 2030 توسعه پادشاهی عربی سعودی به رهبری ولی‌عهد، محمد بن سلمان اشاره و تاکید کرد که هنوز کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد.

او افزود: «اخیراً بانک جهانی 190 اقتصاد را مورد بررسی و سعودی را از نظر پیشرفت اقتصادی و اجتماعی برای زنان در رتبه اول قرار داد. چرا که امروزه در پادشاهی ما، زنان بیشتری نسبت به مردان دارای مدارک تخصصی پیشرفته هستند، زنان بیشتری در STEM شامل علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات ثبت نام می‌کنند و بیش از 40 درصد از شرکت‌های نوپای کوچک و متوسط متعلق به زنان هستند.»

شاهدخت ریما بنت بندر، سفیر سعودی در آمریکا در پایان سخنان خود گفت که «امروز در سعودی، زنان از دستمزد برابر با مردان برخوردارند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید