کمک دو میلیون دلاری مرکز امدادرسانی ملک سلمان به برنامه حمایت از زنان یمن

همکاری دوجانبه صندوق جمعیت سازمان ملل متحد و مرکز امدادرسانی بشردوستانه ملک سلمان از سال 2015 تاکنون، خدمات‌‌‌رسانی حمایتی به صدها هزار زن و دختر یمنی را امکان‌پذیر کرده است‌

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

صندوق جمعیت سازمان ملل متحد از کمک دو میلیون دلاری مرکز امدادرسانی و خدمات بشردوستانه ملک سلمان، به برنامه تامین مالی و ارائه خدمات حفاظتی برای صدها هزار نفر از آسیب‌پذیرترین زنان و دختران در 6 استان یمن خبر داد.

مرکز امداد‌رسانی و خدمات بشردوستانه ملک سلمان (KSrelief)، کمک مالی جدیدی به ارزش دو میلیون دلار را در چارچوب برنامه فراهم‌سازی خدمات حفاظتی برای صدها هزار نفر از آسیب‌پذیرترین زنان و دختران در 6 استان یمن ارائه کرد.

صندوق جمعیت سازمان ملل متحد(UNFPA) در بیانیه‌ای که امروز دوشنبه دوم مرداد صادر شده افزود که توافق‌نامه جدیدی را با مرکز امدادرسانی ملک سلمان به مبلغ 2 میلیون دلار جهت تضمین ادامه فعالیت صندوق به‌منظور فراهم کردن خدمات حفاظتی برای زنان و دختران بسیار آسیب‌پذیر در یمن طی سال 2023 امضا کرده است.

این بیانیه می‌افزاید: «این برنامه تامین مالی‌ با هدف پوشش و برطرف کردن نیازهای حفاظتی زنان و دختران، رسیدگی به موارد قربانیان خشونت‌های مبتنی بر جنسیت، شامل 900 هزار زن و دختر آسیب‌پذیر در 6 استان جنوبی یمن، کمک بسزایی می‌کند».

به گفته این نهاد بین‌المللی «به موجب تامین مالی صندوق، جهت فراهم کردن حمایت‌های روانی، اجتماعی و قانونی و همچنین راه‌های حمایت از زندگی نجات‌یافتگان از خشونت جنسیتی، از طریق پشتیبانی از 12 مکان امن برای زنان و دختران و 2 باب خانه امن به عنوان پناهگاه به اضافه تیم‌های سیار جهت ارائه خدمات حفاظتی به زنان قربانی خشونت عمل خواهد کرد.

لیلی بکر، مدیر صندوق جمعیت سازمان ملل متحد در کشورهای عربی، ضمن ابراز خشنودی از همکاری مستمر با مرکز امدادرسانی بشردوستانه ملک سلمان، گفت که این کمک‌رسانی «برای توانمندسازی تیم‌های ما جهت ارائه خدمات حمایتی به هزاران زن و دختر آسیب‌پذیر در بحران یمن اهمیت فراوانی دارد».

به گفته این مقام بین‌المللی، حمایت مالی ارائه شده از مرکز امدادرسانی ملک سلمان در برهه‌ای انجام می‌شود که صندوق سازمان ملل متحد از کمبود مالی در سال 2023 رنج می‌برد و تاکنون تنها 43 درصد از بودجه 70 میلیون دلاری مورد نیاز برای برنامه ارائه خدمات حمایتی به زنان و بهداشت زایمان در یمن، جمع‌آوری شده است.

بنا بر آخرین گزارش‌های سازمان‌های بین‌المللی طی سال جاری، بر اثر تداوم نزاع و افزایش آوارگان و فروپاشی ساختارهای حمایتی، یک چهارم زنان یمن معادل 7.1 میلیون زن و دختر، به خدمات پیشگیری از خشونت جنسیتی، نیاز دارند.

طبق بیانیه این نهاد بین‌المللی، همکاری دوجانبه صندوق جمعیت سازمان ملل متحد و مرکز امدادرسانی بشردوستانه ملک سلمان از سال 2015 تاکنون کمک‌‌رسانی در زمینه‌های بهداشت زایمان، آگاهی‌بخشی و ارائه خدمات حمایتی به صدها هزار زن و دختر یمنی را امکان‌پذیر کرده است‌.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید