شورای وزیران سعودی با تأسیس «مرکز بین‌المللی تحقیقات هوش مصنوعی» موافقت کرد

مقر مرکز بین‌المللی تحقیقات هوش مصنوعی در شهر ریاض و از شخصیت حقوقی و استقلال مالی و اداری برخوردار خواهد بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شورای وزیران پادشاهی عربی سعودی طرح تأسیس «مرکز بین‌المللی تحقیقات هوش مصنوعی» در شهر ریاض را تصویب کرد.

جلسه شورای وزیران سعودی سه‌شنبه 3 مرداد به ریاست شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد و رئیس شورای وزیران در کاخ السلام در شهر جده برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری «واس»، شورای وزیران سعودی در این جلسه هفتگی خود با تأسیس مرکزی به نام «مرکز بین‌المللی تحقیقات و اخلاق هوش مصنوعی» در شهر ریاض که از شخصیت حقوقی و استقلال مالی و اداری برخوردار است، موافقت کرد.

سعودی در شاخص استراتژی دولتی برای هوش مصنوعی که یکی از شاخص‌های رتبه‌‌بندی جهانی هوش مصنوعی است از سوی تورتویس اینتلیجنس «Tortoise Intelligence» که شاخص‌های بیش از 60 کشور جهان را رتبه‌بندی می‌کند، رتبه اول جهان را به خود اختصاص داد، در حالی که آلمان در رتبه دوم و چین در رتبه سوم این شاخص قرار گرفتند.

دولت سعودی به طور پیشگام به هوش مصنوعی اهمیت ورزیده، به‌طوری که طی فرمانی سلطنتی در سال 1440 هجری قمری (2018) دستور داده شد تا سازمان سعودی مدیریت داده‌ها و هوش مصنوعی «سدایا» به عنوان مرجع ملی برای سازماندهی و توسعه در این زمینه، تاسیس شود.

سازمان «سدایا» رویکرد ملی به داده‌ها و هوش مصنوعی را به‌منظور تحقق اهداف محمد بن سلمان، ولی‌عهد، ر‌ئیس شورای وزیران و رئیس هیئت مدیره سدایا، همسو با اهداف چشم‌انداز 2030 توسعه پادشاهی عربی سعودی راهبری می‌کند.

در این راستا سازمان «سدایا» تلاش داشته تا تدوین راهبرد ملی داده‌ها و هوش مصنوعی به منظور یکپارچگی و هم‌افزایی تلاش‌ها، راه‌اندازی ابتکارات ملی در زمینه‌ داده‌ها و هوش مصنوعی و استفاده ایده‌آل از آنها را توسعه بخشد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید