سازمان ملل عملیات تخلیه محموله نفتکش «صافر» را آغاز کرد

گوترش: عملیات انتقال نفت از نفتکش «صافر» به کشتی جایگزین ممکن است 19 روز زمان ببرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

چند روز پس از آن که احمد بن مبارک، وزیر امور خارجه یمن از ورود کشتی جایگزین «ناوتیکا» به بندر الحدیده در راستای آغاز عملیات تخلیه بیش از یک میلیون بشکه نفت خام از نفت‌کش فرسوده «صافر» خبر داد، سازمان ملل، سه‌شنبه سوم مرداد، آغاز این عملیات را اعلام کرد.

سازمان ملل امروز اعلام کرد که برای جلوگیری از بروز نشت فاجعه‌بار، تخلیه یک میلیون بشکه نفت از نفتکش غول‌پیکر فرسوده «صافر» در سواحل یمن را آغاز کرده است.

تخلیه ظرف 19 روز

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد در بیانیه‌ای اعلام کرد که اقدامات پیچیده نجات دریایی در دریای سرخ در سواحل یمن برای انتقال یک میلیون بشکه نفت از نفتکش فرسوده «صافر» به یک کشتی جایگزین، در حال انجام است.

به گفته گوترش، عملیات انتقال نفت از نفتکش «صافر» به کشتی جایگزین، ممکن است 19 روز زمان ببرد.

نفتکش «صافر» که 47 سال پیش ساخته شده و از آن به عنوان یک تانکر شناور استفاده می‌شد، در حالی که حامل حدود 1.1 میلیون بشکه نفت خام بود از سال 2015 بدون هیچ‌گونه عملیات تعمیر و نگهداری در سواحل یمن توقیف و با گذشت زمان فرسوده شده است.

شرکت «اسمیت سالویج»، محموله نفت صافر را به کشتی «ناوتیکا» که توسط سازمان ملل برای این عملیات خریداری شده، انتقال خواهد داد و پیش از آن، نفتکش خالی را در عملیاتی که 148 میلیون دلار هزینه دارد، یدک خواهد کشید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید