آتش‌گرفتن اقامتگاه زائران ایرانی در نجف دست‌کم 30 مصدوم بر جای گذاشت

محمدکاظم آل صادق، سفیر ایران در بغداد حوادث جاده‌ای، بیماری زمینه‌ای و کهنسالی را از جمله دلایل مرگ زائران ایرانی در عراق برشمرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری «صدا و سیما»ی ایران، از آتش‌سوزی در هتل شش طبقه «قصرالشفاعه» در منطقه قدیمی شهر نجف خبر داده که گفته می‌شود محل اقامت زائران ایرانی در عراق بوده است.

بنا به گزارش این خبرگزاری، سازمان آتش‌نشانی نجف عملیات اطفای حریق و تخلیه زائران از محل حادثه را آغاز کرده و 160 زائر موفق به خروج از این هتل شده‌اند.

آخرین گزارش‌ها حکایت از آن دارد که تا این لحظه، بیش از 30 زائر به علت مصدومیت یا مشکلات تنفسی به بیمارستان «حکیم نجف» انتقال داده شده‌اند که برخی از آن‌ها ایرانی هستند.

وقوع انواع حوادث برای زائران ایرانی مراسم عاشورا و اربعین، مسبوق به سابقه است.

شهریور‌ماه سال گذشته، دست کم 100 زائر ایرانی در مراسم راهپیمایی اربعین جان باختند.

محمدکاظم آل صادق، سفیر ایران در عراق، «حوادث جاده‌ای، بیماری زمینه‌ای و کهنسالی» را از جمله دلایل مرگ زائران ایرانی ذکر کرده است.

خبرگزاری‌های ایران پیش‌تر، از کشته شدن دست‌کم یازده نفر در جریان انفجار یک اتوبوس در عراق که اغلب مسافران آن را زائران ایرانی تشکیل می‌دادند، خبر داده بودند.

به گفته سفیر ایران در عراق،«تعداد بسیار کمی زائر نیز مفقود شده‌ و یا خانواده خود را گم کردند».

با وجود تبلیغات گسترده ایران برای دعوت از مردم جهت شرکت در مراسم راهپیمایی اربعین، اما گزارش‌های زیادی از سوءمدیریت، کمبود امکانات بهداشتی و غذایی و مشکلات تردد در مرزها و کشور میزبان منتشر شده است.

مجتبی خالدی، سخنگوی سازمان اورژانس ایران سپتامبر گذشته اعلام کرده بود که 13 هزار و 377 نفر از زائران اربعین دچار گرمازدگی شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید