تلاش معترضان برای بستن راه‌های منتهی به کنست همزمان با مرخص‌شدن نتانیاهو از بیمارستان

نخست‌وزیر اسرائیل در صدد است امروز در رای‌گیری نهایی کنست پیرامون لایجه إصلاحات قضایی حضور یابد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

همزمان با آماده شدن قانونگذاران اسرائیلی برای رای‌گیری نهایی در مورد یک ماده کلیدی در لایحه اصلاحات قضایی که اعتراضات بی‌سابقه‌ای را برانگیخت، رسانه‌های اسرائیلی، دوشنبه دوم مرداد گزارش دادند که پلیس برای متفرق‌کردن معترضان به این لایحه که سعی در بستن جاده کنست داشتند، از ماشین‌های آب‌پاش استفاده کرد.

وبگاه «وای‌نت» گزارش داد که پلیس، سه نفر را در نزدیکی خانه وزیر اقتصاد دستگیر کرد که کوشیدند او را از شرکت در رای‌گیری نهایی به لایجه قانون اصلاحات قضایی پیشنهاد شده توسط دولت، بازدارند.

Advertisement

اسرائیل تظاهرات گسترده در سراسر کشور را همزمان با رای‌گیری امروز کنست در شور نهایی مربوط به اصلاحات قوه قضاییه که معترضان، آن را تهدیدی برای دموکراسی و حاکمیت قانون و دخالت در استقلال قوه قضاییه در نظر می‌گیرند، شاهد است.

مرخص‌شدن نتانیاهو از بیمارستان

از سویی بیمارستان «شیبا» در نزدیکی تل‌آویو اعلام کرد، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، دوشنبه پس از انجام عمل جراحی کاشت ضربان‌ساز، بیمارستان را ترک کرد و خانواده نتانیاهو، مرخص‌شدن او از بیمارستان را تائید کرد.

نتانیاهو یکشنبه در ویدئویی که دفترش منتشر کرد، گفت: «همانطور که می‌بینید، حال من خوب است. ما به تلاش‌های خود برای تکمیل قوانین و تحقق این هدف در چارچوب توافق (با مخالفان) ادامه خواهیم داد.»

او افزود: «در هر صورت می‌خواهم به شما بگویم فردا صبح (دوشنبه) به جمع دوستانم در پارلمان خواهم پیوست.»

این در حالی بود که اسحاق هرتزوگ، رئیس‌جمهوری اسرائیل شامگاه یکشنبه آخرین تلاش خود را برای دستیابی به توافقی میان اپوزیسیون و کابینه راست افراطی نتانیاهو که این لایحه را پیشنهاد کرده، انجام داد. هرتزوگ یکشنبه با نتانیاهو در بیمارستان دیدار کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید