نتانیاهو پیش از رای‌گیری درباره لایحه اصلاحات قضایی جراحی شد

بیش از نیم میلیون اسرائیلی در تشدید اعتراضات به تصویب لایحه قضایی در اطراف کنست اسرائیل در شهر قدس تجمع کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بیمارستان «شیبا»، یکشنبه یکم مرداد اعلام کرد که وضعیت سلامتی بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل پس از عمل جراحی کاشت ضربان‌ساز قلب، «خوب» است.

نتانیاهو شبانه برای کاشت ضربان‌ساز قلب در مرکز پزشکی شیبا در تل هشومر به بیمارستان منتقل شد. این بیمارستان طی بیانیه‌ای اعلام کرد که نخست‌وزیر «در بخش قلب و عروق تحت نظارت پزشکی خواهد ماند.»

بر اساس بیانیه ویدئویی منتشر شده توسط دفتر نتانیاهو، او شنبه شب تحت عمل کاشت مانیتور ریتم قلب قرار گرفت.

نتانیاهو در این بیانیه افزود: «یک هفته پیش، دستگاه مانیتورینگ برای من کارگذاشته شد، این دستگاه عصر امروز بوق زد (برای هشدار وجود مشکل در قلب) و گفت باید عمل کاشت ضربان‌ساز قلب را انجام داده و همین امشب باید این کار را انجام دهم.»

دولت اسرائیل، وظایف «نتانیاهو» را به وزیر دادگستری و معاون نخست‌وزیر محول کرد.

کابینه اسرائیل همچنین نشست هفتگی خود را به تعویق انداخت و دیدار نتانیاهو با سرلشکر هرتسی هالیوی، رئیس ستاد ارتش اسرائیل لغو شد.

تجمع نیم میلیون معترض

این در حالی است که بیش از 550 هزار نفر اسرائیلی، شنبه با تجمع در تل‌آویو و در نزدیکی پارلمان در شهر قدس، اعتراضات علیه لایحه بحث‌برانگیز اصلاحات قضایی را پیش از رأی‌گیری نهایی درباره یک بند کلیدی در این لایحه در اوایل هفته آینده، تشدید کردند.

این اعتراض‌ها برای بیست و نهمین هفته متوالی شهرهای بئرالسبع، هرتسلیا و کفرسابا را با حضور تمامی گروه‌های سیاسی و اجتماعی از چپ و راست، فعالان صلح و نیروهای ذخیره نظامی در برگرفت.

صدها تظاهرکننده شامگاه شنبه در نزدیکی کنست برای گذراندن شب، چادرهایی برپا کردند.

دولت نتانیاهو متشکل از احزاب راست افراطی و تندروهای دینی قصد دارد اختیارات دیوان عالی را با این استدلال که این تغییرات برای تضمین توازن بهتر قوا ضروری است، محدود کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید