سعودی عدم اتخاذ تدابیر لازم براى جلوگیری از توهين به مقدسات اسلامی را محکوم كرد

پادشاهی عربی سعودی در واکنش به آخرین اقدامات توهین‌آمیز علیه مقدسات اسلامی، اقدام یک گروه تندرو به آتش‌‌زدن نسخه‌ای از قرآن کریم و دادن شعارهایی نفرت‌پراکنانه و نژاد‌پرستانه علیه اسلام و مسلمانان در مقابل سفارت جمهوری عراق در دانمارک را محکوم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت خارجه پادشاهی عربی سعودی ضمن ابراز انزجار شدید خود علیه عدم اتخاذ اقدامات لازم برای جلوگیری از تکرار تعدی‌های توهین‌آمیز علیه مقدسات اسلامی، تداوم چنین اقداماتی را محکوم کرد.

سعودی در واکنش به آخرین اقدامات توهین‌آمیز اینچنینی علیه مقدسات اسلامی، اقدام یک گروه تندرو به آتش‌‌زدن نسخه‌ای از قرآن کریم و دادن شعارهایی نفرت‌پراکنانه و نژاد‌پرستانه علیه اسلام و مسلمانان در مقابل سفارت جمهوری عراق در کپنهاگ، پایتخت دانمارک را محکوم و تقبیح کرد.

وزارت خارجه سعودی شامگاه شنبه 31 تیر در بیانیه‌ای شدیداللحنی ضمن هشدار و ابراز انزجار درباره تکرار اقدامات تحریک‌آمیزی که احساسات میلیون‌ها مسلمان را در جهان جریحه‌‌دار می‌کند، عدم اتخاذ اقدامات لازم برای جلوگیری از چنین تعدی‌های توهین‌آمیزی به مقدسات مسلمانان را محکوم کرد.

در بیانیه شدیداللحن سعودی این‌گونه تعدی‌های توهین‌آمیز دعوت به نفرت‌پراکنی و خشونت‌‌ورزی علیه ادیان توصیف شده و همزمان با آن تکرار چنین اقداماتی که احساسات میلیون‌ها نفر از مسلمانان را خدشه‌دار می‌کند، نقض آشکار همه قوانین و عرف‌های بین‌المللی خوانده شده است.

پیش‌تر وزارت خارجه سعودی ضمن احضار کاردار سفارت سوئد در ریاض مراتب انزجار شدید خود را علیه تکرار اعطای مجوزهای رسمی از سوی دولت سوئد به افراد تندرویی که به آنها اجازه می‌دهد نسخه‌هایی از قرآن را مورد اهانت قرار داده و آتش بزنند را ابراز داشته و چنین اقدامات توهین‌آمیزی را در مغایرت با همه تعالیم دینی، قوانین و عرف‌های بین‌المللی و چالشی در برابر گفت‌وگوی میان ملت‌ها دانسته و محکوم کرد.

سعودی همچنین یادداشت اعتراض رسمی خود به دولت سوئد را به کاردار این کشور در ریاض تحویل داد که در آن ضمن ابراز مخالفت قاطعانه این پادشاهی با چنین اقداماتی توهین‌آمیزی، از مقامات سوئدی خواسته شده تا اقدامات فوری و لازم را برای متوقف کردن چنین تعدی‌های توهین‌‌آمیزی که در مغایرت با همه تعالیم دینی، قوانین و عرف‌های بین‌المللی است، اتخاذ کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید