تلاش‌ مصر برای حل اختلافات میان گروه‌های فلسطینی

رئیس سازمان اطلاعات مصر با هدف پایان‌دادن به اختلاف میان گروه‌های فلسطینی و وحدت میان آنها با هیئتی از جبهه خلق برای آزادی فلسطین دیدار کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سرلشکر عباس کامل، رئیس سازمان اطلاعات مصر با هیئتی از جبهه خلق برای آزادی فلسطین به ریاست جمیل مزهر، معاون دبیرکل این گروه، در خصوص تحولات اخیر فلسطین و چالش‌های پیش رو، همچنین راهکارهای مقاومت مردم فلسطین دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار که شامگاه شنبه 31 تیر انجام شد، الزامات موفقیت جلسه دبیران کل گروه‌های فلسطینی و اهمیت پایان‌دادن به اختلافات‌ و احیای وحدت ملی فلسطین بررسی شد.

قاهره، پایتخت مصر یکشنبه آینده میزبان دبیران کل گروه‌های فلسطینی با هدف حل‌وفصل اختلافات میان آنها و بررسی حملات اخیر اسرائیل به کرانه غربی است.

هیئت جبهه خلق برای آزادی فلسطین هم از تلاش‌ها و حمایت مصر از مردم فلسطین و نقش مستمر قاهره در تلاش برای پایان‌دادن به اختلاف میان فلسطینیان قدردانی کرد.

حمایت از فلسطین

رئیس سازمان اطلاعات مصر همچنین مواضع کشورش در حمایت از مردم فلسطین، اقدامات این کشور برای کاهش رنج فلسطینیان و تلاش این کشور برای موفقیت نشست دبیران کل را یادآوری کرد و گفت که مصر همه امکانات را برای تحقق این امر فراهم خواهد کرد.

در همین رابطه، خلیل الحیه، یکی از اعضای دفتر سیاسی حماس، مشارکت این جنبش در نشست قاهره را تایید و بر لزوم دستیابی به نتایج روشن برای مقابله با اقدامات اسرائیل و متحدکردن فلسطینیان تاکید کرد.

به‌رغم اظهارات زیاد النخاله، دبیرکل جنبش جهاد اسلامی که خواستار آزادی اعضای این گروه از زندان‌های تشکیلات خودگردان فلسطین پیش از نشست دبیران کل در قاهره شده بود، تلاش‌های فشرده‌ای برای ترغیب این گروه جهت مشارکت در نشست مذکور در جریان است.

امداد و بازسازی

دبیران کل گروه‌های فلسطینی نیز به نوبه خود از تلاش مصر برای برگزاری نشست درباره تحولات سیاسی فلسطین استقبال کردند.

از سویی، دیاب اللوح، سفیر فلسطین در مصر از کشورهای عربی خواست در امداد‌رسانی و بازسازی ویرانی‌های تجاوز اخیر اسرائیل به اردوگاه جنین اقدامات عاجلی انجام دهند.

اللوح، به‌رغم فقدان چشم‌انداز سیاسی روشن و نبود شریک واقعی در روند صلح، بر تعهد رهبری فلسطین به طرح صلح عربی و راه‌حل دو دولت از طریق ایجاد کشور مستقل فلسطین با پایتختی بیت المقدس، طبق قطعنامه‌های مشروع بین‌المللی تاکید کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید