ترور یک مسئول برنامه جهانی غذا در یمن توسط افراد مسلح ناشناس

رشاد العلیمی بر پایبندی به تامین امنیت کارمندان سازمان‌های بین‌المللی فعال در استان‌های یمنی آزاد شده و ضرورت پیگرد و مجازات عاملان این جنایت تاکید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

برنامه جهانی غذا، نهاد زیرمجموعه سازمان ملل متحد، خبر ترور یکی از مسئولان خود توسط افراد ناشناس در یمن را تایید کرد.

رشاد العلیمی رئيس شورای ریاست جمهوری یمن جمعه 30 تیر در واکنش به ترور این مسؤول بین‌المللی در شهر «التربه» در جنوب استان تعز بر پایبندی به تامین امنیت کارمندان سازمان‌های بین‌المللی فعال در استان‌های یمنی آزاد شده و پیگرد و مجازات عاملان این جنایت تاکید کرد.

منابع پزشکی یمنی در شهر تعز گزارش دادند که یکی از مسئولان برنامه جهانی غذا که تابعیت اردنی دارد، ظهر جمعه 30 تیر در جنوب تعز توسط افراد مسلح موتورسوار ترور شده است.

شاهدان عینی گفتند که افراد مسلح موتورسوار، مؤید حمیدی، سرپرست تیم برنامه جهانی غذا را در شهر «التربه» یمن به محض خروج او از رستورانی در این شهر به رگبار گلوله بسته و کشتند.

این منابع تایید کردند که این ترور در نزدیکی اداره امنیتی الشمیاتین در شهر تعز رخ داد و پس از آن حمیدی به بیمارستان خلیفه در التربه منتقل شد.

مؤید حمیدی که اردنی‌تبار است، چند روز پیش وارد این شهر شده بود تا به عنوان سرپرست برنامه جهانی غذا در این شهر به انجام وظایف خود بپردازد.

رشاد العلیمی، طی تماسی با استاندار تعز فرمان تعقیب عاملان ترور کارمند سازمان ملل را صادر کرد.
قابل ذکر است که این دومین مقام بین‌المللی است که از آوریل 2018 در تعز ترور می‌شود، در آن زمان یک کارمند لبنانی‌تبار شاغل در صلیب سرخ توسط افراد مسلح ناشناس در منطقه الدباب در ورودی جنوب غربی شهر تعز کشته شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید