تبادل‌ آتش میان طرف‌های سودانی متخاصم در خارطوم

تیم سازمان پزشکان بدون مرز در سودان هدف حمله قرار گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خارطوم، پایتخت سودان شامگاه جمعه 30 تیر صحنه درگیری‌ها و تبادل آتش سنگین میان نیروهای ارتش به فرماندهی عبدالفتاح البرهان و پشتیبانی سریع به فرماندهی محمد حمدان دقلو، دو طرف نظامی متخاصم در این کشور بود.

در ساعات پایانی شب به‌دنبال آرام گرفتن درگیری‌ها سکوتی ناپایدار بر پایتخت سودان سایه افکند.
پیش از آن خبرنگار «العربیه» از درگیری‌های شدید و تبادل گلوله‌باران توپخانه‌ای میان نیروهای ارتش و پشتیبانی سریع سودان در بخش‌های از پایتخت خبر داده بود.

به گفته او درگیری‌ها در شرق خارطوم به‌طور پراکنده با وجود آرامش ناپایدار به‌طور پراکنده‌ای ادامه داشت.
به گزارش العربیه نیروهای ارتش سودان تجمعات نیروهای پشتیبانی سریع را در پیرامون مرکز فرماندهی ارتش در خارطوم از جهت شرق هدف قرار دادند.
خبرنگار العربیه همچنین از وقوع انفجاری بزرگ در خارطوم خبر داد.

حمله به تیم پزشکان بدون مرز

در ادامه تحولات سودان سازمان پزشکان بدون مرز در بیانیه‌ای در روز جمعه گزارش داد که تیم آن در خارطوم توسط یک گروه مسلح هدف «حمله خشونت‌آمیز» قرار گرفته و یکی از خودروهای آن به سرقت رفته است.

پزشکان بدون مرز در «توئیتر» گزارش داد که یک تیم 18 نفره وابسته به پزشکان بدون مرز، پنج‌شنبه از سوی یک گروه مسلح هدف حمله خشونت‌آمیز و مورد ضرب و شتم قرار گرفته‌اند.
بنا به این گزارش یکی از رانندگان پزشکان بدون مرز به گروگان گرفته شده و قبل از آزادی، خودروی او به سرقت رفته و تهدید به مرگ شده است.

سازمان در ادامه گفت:«این حادثه در زمانی روی داد که تیم ما قصد داشت تدارکات پزشکی را از انبارهای سازمان به یک بیمارستان ترکی منتقل کند».
پزشکان بدون مرز هشدار داد که در سایه تداوم خشونت‌ها علیه سازمان‌های امدادرسان بین‌المللی در سودان امکان ادامه فعالیت تیم‌های آن دشوار خواهد بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید