سعودی اعطای مجوز توسط سوئد به توهین‌کنندگان به قرآن را محکوم کرد

اولین بار در ژانویه یک شهروند سوئدی-دانمارکی به‌دلیل مخالفت با پیوستن سوئد به ناتو و گفت‌وگو با ترکیه در این باره، اقدام به سوزاندن نسخه‌ای از قرآن کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وزارت خارجه سعودی، شامگاه پنج‌شنبه 29 تیر در بیانیه‌ای اعطای مجوز توسط مقامات سوئدی به برخی افراد تندرو برای توهین به «قرآن کریم» را به‌شدت محکوم کرد و آن را اقدامی برای تحریک احساسات میلیون‌ها مسلمان در سراسر جهان به‌شمار آورد.

در همین رابطه، وزارت خارجه سعودی کاردار سفارت سوئد را فرا می‌خواند و با اعطای یادداشت اعتراضی به او، از مقامات سوئدی خواهد خواست که همه اقدامات لازم جهت ممانعت از انجام چنین اعمال توهین‌آمیز و خلاف آموزه‌های دینی و قوانین بین‌المللی را اتخاذ کنند.

بیانیه وزارت خارجه سعودی افزوده است که چنین اقداماتی نفرت میان ادیان را افزایش داده و مانعی برای گفت‌وگو میان ملت‌ها محسوب می‌شود.

اولین بار در ژانویه گذشته راسموس بالودان، شهروند سوئدی-دانمارکی به‌دلیل مخالفت با پیوستن سوئد به ناتو و گفت‌وگو با ترکیه در این باره، اقدام به سوزاندن نسخه‌ای از قرآن کرد.

پس از آن، سلوان مومیکا، پناهنده عراقی در سوئد در 28 ژوئن صفحاتی از قرآن را در روز عید قربان برابر بزرگترین مسجد در استکهلم، پایتخت سوئد آتش زد.

این دو اقدام، محکومیت‌های گسترده‌ای در جهان اسلام را به همراه داشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید