سفارت سوئد در عراق تا اطلاع ثانوی تعطیل شد

شماری از هواداران جریان صدری به رهبری مقتدی صدر، از روحانیون شیعه عراقی، صبح پنج‌شنبه 29 تیر با یورش به سفارت سوئد در بغداد بخشی از آن را آتش زدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از حمله معترضان عراقی به سفارت سوئد در بغداد، استکهلم اعلام کرد که سفارت خود در این کشور را تعطیل کرده است.

سفارت سوئد در عراق نیز اعلام کرد که تا اطلاع ثانوی به دلیل تظاهرات در اطراف ساختمان آن، تعطیل است و خدمات آن متوقف می‌شود.

به گزارش خبرگزاری «فرانسه»، سوئد، کاردار سفارت عراق را در پی حمله امروز پنج‌شنبه 29 تیر به سفارت این کشور در بغداد احضار کرد.

شماری از هواداران جریان صدری به رهبری مقتدی صدر، از روحانیون شیعه عراقی، صبح امروز با یورش به سفارت سوئد در بغداد بخشی از آن را آتش زدند.

این حادثه در حالی اتفاق افتاد که قرار است امروز تجمعی برابر سفارت عراق در استکهلم، پایتخت سوئد با هدف سوزاندن قرآن برگزار شود.

صدها تظاهرکننده عراقی با وجود نیروهای پلیس ضد شورش، در ساعات اولیه صبح امروز وارد سفارت سوئد شدند و لحظاتی پس از آن بخش‌هایی از ساختمان سفارت را آتش زدند.

دفتر مطبوعاتی وزارت خارجه سوئد در اطلاعیه‌ای، حمایت از هیئت‌های دیپلماتیک و دیپلمات‌ها را مسئولیت دولت عراق دانست.

از سویی، وزارت خارجه عراق حمله و آتش‌زدن سفارت سوئد را محکوم و تاکید کرد که دولت از نهادها و مقامات ذی‌صلاح خواسته در این باره تحقیق کنند و عاملان این حادثه را تحت پیگرد قانونی قرار دهند.

پیشتر یک پناهنده عراقی در سوئد در 28 ژوئن مصادف با عید قربان به سوزاندن صفحاتی از قرآن برابر بزرگترین مسجد در استکهلم اقدام کرده بود.

این اقدام باعث حمله هواداران جریان صدری به سفارت سوئد در 29 ژوئن شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید