امارات و ترکیه قراردادهایی به ارزش 50.7 میلیارد دلار امضا کردند

قراردادهای امضا شده میان ابوظبی و آنکارا در زمین‌‌های مختلف به ویژه انرژی‌های تجدیدپذیر است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

طرف‌های اماراتی و ترکیه‌ای در پایان تور خلیجی رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه که شامل سفر به کشورهای خلیجی سعودی، قطر و امارات شد، قراردادهایی به ارزش بیش از 50 میلیارد دلار امضا کردند.

این قراردادها به‌منظور همکاری در زمینه‌های انرژی‌های تجدیدپذیر، هیدروژن سبز و آمونیاک، نیروگاه‌های برق‌آبی، پروژه‌های حمل و نقل، باتری‌ سازی و همکاری در زمینه انرژی هسته‌ای امضا شده است.

صندوق مستقل ابوظبی، «هلدینگ ای دی کیو»، دو تفاهم‌نامه برای تزریق حدود 8.5 میلیارد دلار به شکل اوراق قرضه برای تامین مالی تلاش‌های بازسازی پس از زلزله‌ای که در فوریه گذشته در ترکیه رخ داد، امضا کرد، علاوه بر این، سه میلیارد دلار تسهیلات اعتباری برای حمایت از صادرات ترکیه ارائه شد.

این صندوق در بیانیه‌ای در چهارشنبه 28 تیر اعلام کرد که اوراق قرضه مورد توافق با وزارت دارایی ترکیه، «تلاش‌های بازسازی جامع در جنوب و مرکز ترکیه»را تامین مالی می‌کند.

به گزارش «رویترز»، دو زمین لرزه بزرگی که فوریه گذشته ترکیه و سوریه را لرزاند جان بیش از 54 هزار نفر را در این دو کشور گرفت و علاوه بر ویرانی‌های گسترده خسارت‌هایی بالغ بر دهها میلیارد دلار بر جای گذاشت.

این صندوق سرمایه‌گذاری اماراتی افزود که بودجه اختصاص یافته بر احداث واحدهای مسکونی برای آوارگان متمرکز خواهد شد و همچنین تفاهم‌نامه‌ای را با بانک اعتباری صادرات ترکیه به مبلغ 3 میلیارد دلار برای شرکت‌های ترکیه‌ای جهت تقویت تجارت با امارات و سایر بازارها امضا کرد.

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه چهارشنبه 28 تیر در چارچوب تور خلیجی خود با هدف جذب سرمایه‌گذاری برای رونق بخشیدن به اقتصاد ترکیه که از ضعیف شدید لیر مقابل دلار، کسری بودجه و تورم مزمن رنج می‌برد، به ابوظبی سفر کرده و با مقامات اماراتی دیدار کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید