دو عضو گروه وابسته به ایران و یک سرباز سوری در حمله اسرائیل به دمشق کشته شدند

دیدبان حقوق بشر سوریه گزارش داد موشک‌های اسرائیلی مواضع نظامی در نزدیکی فرودگاه الدیماس و منطقه الصبوره را هدف قرار دادند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری عربی سوریه «سانا»، به نقل از یک منبع نظامی، بامداد چهارشنبه 28 تیر اعلام کرد که در پی حمله هوایی اسرائیل به حومه دمشق، دو سرباز سوری زخمی شدند.

«سانا» به نقل از یک منبع نظامی اعلام کرد: «حدود ساعت 00:25 بامداد امروز، دشمن اسرائیلی با شلیک چندین موشک از سمت شمال جولان اشغالی سوریه، نقاطی در اطراف دمشق را هدف قرار داد.»

این منبع افزود: «این تجاوز منجر به زخمی شدن دو سرباز و خسارات مادی شد و پدافند هوایی موشک‌های شلیک شده را رهگیری و بیشتر آنها را سرنگون کرد.»

از سویی، دیدبان حقوق بشر سوریه گزارش داد در حمله هوایی اسرائیل به حومه دمشق، 2 نیروی عضو گروهی وابسته به ایران و یک سرباز سوری کشته شدند.

دیدبان پیشتر گفته بود، موشک‌های اسرائیلی، مواضع نظامی را در نزدیکی فرودگاه الدیماس و منطقه الصبوره هدف قرار دادند که مکان گردان‌های لشکر چهارم و انبارهای تسلیحاتی حزب‌الله لبنان است.

به گفته دیدبان، این موشک‌باران «آتش‌سوزی در مکان‌های هدف‌قرار گرفته را به دنبال داشت بدون این که تاکنون اطلاعاتی در مورد خسارات انسانی گزارش شده باشد.»

رسانه‌های رسمی سوریه هفته گذشته هم از شنیده‌شدن صدای انفجار در حومه دمشق خبر داده بودند.

همزمان، خبرگزاری «سانا» اعلام کرد که «پدافند هوایی سوریه در حال مقابله با اهداف متخاصم در آسمان اطراف دمشق است.»

یک منبع نظامی نیز به «العربیه» گفت که اسرائیل یک مرکز نظامی را در منطقه الکسوه در حومه دمشق هدف قرار داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید