تداوم اعتراضات خیابانی به لایحه اصلاحات قضایی در اسرائیل

خبرنگار «العربیه» گزارش داد که تظاهرکنندگان وزارت دفاع اسرائیل در تل‌آویو را در محاصره گرفتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اعتراضات خیابانی، سه‌شنبه 27 تیر در اسرائیل علیه طرح‌ دولت بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر این کشور برای انجام اصلاحات قضایی که به گفته اپوزیسیون هدف آن تضعیف قوه قضاییه و کاهش اختیارات دیوان عالی است، تداوم‌ یافت.

خبرنگار «العربیه» با بیان این که تظاهرکنندگان، وزارت دفاع اسرائیل در تل آویو را محاصره کردند، خاطرنشان کرد: «پلیس اسرائیل از صبح امروز، 17 تظاهرکننده را بازداشت کرد.»

منابعی در اسرائیل به خبرگزاری «العالم‌العربی» گفتند که تظاهرات، ساعت هفت صبح به وقت محلی در بخش‌های مختلف اسرائیل آغاز شد.

به گفته شاهدان عینی، صدها تظاهرکننده در حیفا، جاده‌های اصلی را مسدود کردند و بیش از 200 زن در تظاهرات مقابل دادگاهی در این شهر حضور یافتند.

رسانه‌های محلی گزارش دادند، هدف تظاهرکنندگان اختلال در عبور و مرور و مسدود کردن خیابان‌های اصلی به عنوان بخشی از «روز اعتراض بزرگ» است که پیشتر توسط اپوزیسیون اعلام شده بود.

به نوشته روزنامه «یدیعوت آحارونوت»، تظاهرکنندگان جاده ساحلی را از هر دو جهت مسدود و خیابان‌های تل‌آویو را تا ساختمان بورس راه‌پیمایی کردند.

رهبران اپوزیسیون اسرائیل می‌گویند که تغییرات در قوه قضائیه با هدف فرار نتانیاهو از محاکمه‌ به اتهام فساد و تضعیف نقش دادگاه عالی و دموکراسی در اسرائیل، تدوین شده است.

جنبش «نیروی کاپلان» که توسط اپوزیسیون برای مدیریت تظاهرات راه‌اندازی شده است، اعلام کرد که تظاهرات سه‌شنبه تلاش خواهد کرد پنج ایستگاه مرکزی قطار در اسرائیل را تعطیل کند.

این جنبش، شامگاه دوشنبه در بیانیه‌ای دولت نتانیاهو را به «انحراف از مسیر خود و حرکت در راستای نابودی دموکراسی» متهم کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید