گفت‌وگوی ولی‌عهد سعودی و نخست وزیر ژاپن در جده

امضای 26 تفاهم‌نامه و قرارداد بین سعودی و ژاپن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد سعودی شامگاه یکشنبه، فوميو كيشيدا، نخست‌وزیر ژاپن را در كاخ السلام جده، به حضور پذیرفت و‌ درباره مسایل دوجانبه با او گفت‌وگو کرد.

ولی‌عهد سعودی و نخست وزیر ژاپن در جریان این دیدار در مورد روابط دوجانبه به ویژه جنبه‌های همکاری در زمینه‌های اقتصادی، تجاری، سرمایه‌گذاری و فرهنگی و راه‌های ارتقای همکاری‌ بر اساس قوانین و مقررات این دو کشور و چشم انداز 2030 سعودی و ژاپن گفت‌وگو کردند.

در این دیدار همچنین شماری از مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی و تلاش‌های انجام شده در این زمینه مورد بررسی قرار گرفت.

پس از پایان گفت‌وگو‌ها، ولی‌عهد با حضور نخست وزیر ژاپن با روسای شرکت‌ها و صاحبان مشاغل ژاپنی دیدار کرد.

نخست‌وزیر ژاپن اولین سفر خود به منطقه خاورمیانه را از زمان انتصاب خود در سال 2021 از پادشاهی سعودی آغاز کرد و بعد از آن راهی امارات متحده عربی و قطر خواهد شد.

نشست سعودی و ژاپن نیز در روز یکشنبه با حضور خالد الفالح، وزیر سرمایه‌گذاری سعودی، نخست وزیر، نمایندگانی از دولت ژاپن و رؤسای بیش از 44 شرکت ژاپنی برگزار شد.

امضای 26 تفاهم‌نامه و قرارداد

در این دیدار، آنها فرصت‌هایی را برای تقویت مشارکت‌های سرمایه‌گذاری بین دو کشور در طیف گسترده‌ای از جمله بخش‌ها مانند انرژی پاک، مواد شیمیایی پاک، معدن، مراقبت‌های بهداشتی و فناوری‌های دیجیتال بررسی و مطالعه کردند. این دیدار همچنین با امضای 26 تفاهم نامه و قرارداد سرمایه‌گذاری به پایان رسید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید