هشدار تند اسلام‌آباد به طالبان افغانستان در مورد پناه‌دهی به عوامل مسلح

در پی دو حمله عوامل مسلح در هفته جاری پیش 12 سرباز پاکستانی در ایالت بلوچستان در مرز با افغانستان کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ژنرال عاصم منیر، فرمانده ارتش پاکستان، به طالبان افغانستان در خصوص «پاسخ موثر» نیروهایش در صورت ادامه پناه‌دهی به عوامل مسلحی که در صدد توطئه برای انجام حملات برون مرزی از افغانستان هستند، هشدار داد.

اظهارات تند فرمانده ارتش، جمعه 23 تیر در پی دو حمله عوامل مسلح در هفته پیش بود که به کشته‌شدن 12 سرباز پاکستانی در ایالت بلوچستان در مرز با افغانستان انجامید.

طالبان پاکستان، یک گروه مسلح جداگانه و همچنین متحد طالبان افغانستان و گروه «داعش» است که به همراه دیگر گروه‌های جدایی‌طلب که برای استقلال از اسلام‌آباد می‌جنگند، در ایالت بلوچستان حضور دارد.

مقامات محلی و ارتش پاکستان، پنجشنبه اعلام کردند طی حمله مهاجمان به سربازان پاکستانی که در حال انجام عملیات در ایالت ناآرام بلوچستان بودند، سه سرباز و دو نفر از عوامل مسلح کشته شدند.

در بیانیه ارتش پاکستان آمده است که چهارشنبه، درگیری مسلحانه در منطقه «سوی» بلوچستان که خطوط لوله اصلی گاز طبیعی کشور در آن قرار دارد، رخ داد.

بیانیه نگفته که چه کسی عامل این حمله بوده اما به احتمال زیاد، گروه‌های جدایی‌طلب که در گذشته نیز متهم به انجام چنین حملاتی شدند، به این عملیات اقدام کرده‌اند.

به گفته مقامات محلی، روند دستگیری عوامل مسلح که پس از تبادل آتش متواری شدند، در جریان است.

اقدامات خشونت‌آمیز در منطقه سوی، چند ساعت پس از حمله پنج مرد مسلح به یک پست امنیتی در منطقه «زوب» بلوچستان و کشته‌شدن 9 سرباز رخ داد و ارتش تاکید کرد که پنج مهاجم نیز کشته شدند.

ایالت بلوچستان پاکستان بیش از دو دهه است که صحنه شورش‌های محدود گروه‌های کوچک جدایی‌طلب است.

ملی‌گرایان بلوچ در ابتدا خواهان سهمی از منابع این ایالت بودند، اما بعدها با هدف استقلال از اسلام‌اباد، وارد فاز شورش شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید