آمریکا: در حال بررسی واکنش نظامی به نیروهای روسیه در سوریه هستیم

ایالات متحده با هدف حمایت و پوشش هوایی برای کشتی‌های تجاری در تنگه هرمز و ممانعت از توقیف آنها توسط ایران درصدد ارسال جنگنده‌های «اف-16» به منطقه خلیج است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

یک مقام ارشد نظامی آمریکایی گفته ایالات متحده در حال بررسی گزینه‌های نظامی برای مقابله با «تحرکات خصمانه» روسیه علیه نیروهای آمریکایی در آسمان سوریه است.

به گفته این مقام نظامی، ایالات متحده با هدف حمایت و پوشش هوایی برای کشتی‌های تجاری در تنگه هرمز و ممانعت از توقیف آنها توسط ایران درصدد ارسال جنگنده‌های «اف-16» به منطقه خلیج است.

این مقام ارشد نظامی که نخواست نامش فاش شود، تصریح کرد که هماهنگی فزاینده‌ای میان ایران، سوریه و روسیه برای وادارکردن نیروهای آمریکایی جهت خروج از شمال سوریه وجود دارد.

او همچنین تاکید کرد که نیروهای آمریکا پرواز در آسمان سوریه با هدف مقابله با گروه تروریستی «داعش» را ادامه می‌دهند.

پیشتر یک مقام نظامی روسیه اعلام کرد که جنگنده‌های ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا طی یک روز پنج بار حریم هوایی منطقه «التنف» در سوریه را نقض کردند.

خبرگزاری «تاس» به نقل از اولگ گورینوف، جانشین کانون ایجاد صلح در سوریه وابسته به وزارت دفاع روسیه گزارش داد که جنگنده‌های اف-16 و «یورو فایتر تایفون» وارد مسیر بین‌المللی عبور هواپیماهای غیرنظامی در آسمان سوریه شدند.

گورینوف هشدار داد که چنین اقداماتی ممکن است به وقوع حادثه با هواپیماهای غیرنظامی منجر شود.

این مقام روسی خاطرنشان کرد، طی یک شبانه روز پهپادهای وابسته به نیروهای ائتلاف در سوریه 14 بار پروتکل‌های امنیت پرواز در آسمان سوریه را نقض کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید