دیدار رهبران مصر و اتیوپی در قاهره؛ بحران سودان و سد رنسانس محور گفت‌وگوها

مصر امروز میزبان نشستی از رهبران کشورهای همجوار سودان با هدف حل بحران در این کشور و بررسی پیامدهای آن بر کشورهای همجوار است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهوری مصر، پنج‌شنبه 22 تیر از ابی احمد، نخست‌وزیر اتیوپی در قاهره برای حضور در اجلاس کشورهای همجوار سودان برای بررسی جنگ داخلی در این کشور استقبال کرد.

احمد فهمی، سخنگوی نهاد ریاست جمهوری مصر طی بیانیه‌ای تصریح کرد که السیسی در کاخ «الاتحادیه» از احمد استقبال کرد و دو مقام پیرامون راه‌های حل بحران سودان، تقویت روابط دوجانبه و مسئله «سد رنسانس» با یکدیگر گفت‌وگو کردند.

فهمی اشاره کرد که «دو طرف راه‌های حل‌و‌فصل مسالمت‌آمیز بحران سودان با همکاری کشورهای همجوار را مورد بحث و بررسی قرار دادند.»

طبق این بیانیه، دو مقام ارشد همچنین درباره سد رنسانس مذاکره کردند اما جزئیاتی از مذاکرات پیرامون این مسئله اختلافی میان دو کشور منتشر نشده است.

مصر امروز میزبان نشستی از رهبران کشورهای همجوار سودان با هدف حل بحران در این کشور و بررسی پیامدهای آن بر کشورهای همجوار است.

قاهره با همکاری دیگر کشورهای همسایه سودان درصدد ابتکار سازوکاری جهت ایجاد سازش و صلحی پایدار در این کشور همراستا با دیگر تلاش‌های منطقه‌ای و بین‌المللی است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید