3 تن از عوامل حزب‌الله لبنان در تنش مرزی با اسرائیل زخمی شدند

یک منبع امنیتی لبنانی به «رویترز» گفته که نیروهای اسرائیلی به سوی افرادی که به حصار مرزی با اسرائیل نزدیک شده بودند نارنجک شلیک کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

ارتش اسرائیل از گشودن آتش به سوی افرادی که از خاک لبنان تلاش می‌کردند علیه حصار امنیتی در مرز با این کشور خرابکاری کنند، خبر داد.

در بیانیه ارتش اسرائیل اعلام شده که نیروهای این کشور «یک طرح خرابکارانه علیه حصار امنیتی در مرز با لبنان» را «خنثی» کرده‌اند.

سخنگوی ارتش اسرائیل نیز چهارشنبه 21 تیر با انتشار ویدیویی تاکید کرد که اسرائیل به هر گونه نقض حاکمیت خود و اقدام علیه حصار مرزی پاسخ می‌دهد.

ادرعی درباره حادثه مرزی با لبنان، گفت گروهی ناشناس در تلاش برای نزدیک شدن به حصار امنیتی بودند که با واکنش به‌موقع نیروهای اسرائیلی از نزدیکی حصار مرزی دور شدند.

خبرنگار«العربیه» چهارشنبه به نقل از رسانه‌های اسرائیلی و لبنانی گزارش داد که ارتش اسرائیل به سوی چند لبنانی در اطراف مزارع شبعا آتش گشوده است.

«رویترز» نیز به نقل از یک منبع امنیتی و یک منبع آگاه از زخمی شدن چند تن از اعضای حزب‌الله لبنان در این «حمله» خبر داد.

یکی از منابع امنیتی لبنان نیز به «رویترز» گفت که یک نارنجک که توسط نیروهای اسرائیلی شلیک شد، سه نفر را زخمی کردند که گمان می‌رود اعضای حزب‌الله باشند.

یک منبع دیگر نیز گفت که نیروهای اسرائیلی یک نارنجک به سمت گروهی از اعضای حزب‌الله در مرز شلیک کردند که در نتیجه آن سه نفر زخمی شدند.

شبکه تلویزیونی دولتی اسرائیل، «کان»، مدعی شد که این تیراندازی پس از آن صورت گرفت که گروهی از اعضای حزب‌الله، مین‌های زمینی را در مرز منفجر کردند و نیروهای اسرائیلی در جریان این حادثه، تیرهای هشداردهنده شلیک کردند.

به گفته این شبکه، ارتش اسرائیل تایید کرد که گروهی لبنانی به حصار نزدیک شده و تلاش کردند تا حصار امنیتی حائل را خراب کنند.

این حادثه در هفدهمین سالگرد آغاز جنگ یک ماهه میان حزب‌الله و اسرائیل در سال 2006 رخ داد که در آن 1200 نفر در لبنان، عمدتا غیرنظامی، و حدود 160 اسرائیلی کشته شدند که بیشتر آنها نیروهایی بودند که در درون خاک لبنان علیه حزب‌الله می‌جنگیدند.

تاکنون، دفتر رسانه‌ای «حزب‌الله»، اطلاعیه‌ای در این‌باره منتشر نکرده است. اما، ارتش اسرائیل گفت که از «یک سلاح غیرکشنده» برای دور کردن «تعدادی از مظنونان» که تلاش می‌کردند به حصار امنیتی با لبنان در شمال آسیب بزنند، استفاده کرده است.

قرار بود به مناسبت سالگرد شروع جنگ یک ماهه اسرائیل و حزب‌الله لبنان، حسن نصرالله، رهبر این گروه، برای بزرگداشت جنگ سال 2006 یک سخنرانی تلویزیونی داشته باشد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید