سعودی به پیمان «دوستی و همکاری» جنوب شرق آسیا پیوست

وزیر خارجه سعودی به روابط گسترده و پایدار با کشورهای اتحادیه آ.سه.آن اشاره کرد و افزایش همکاری‌ در بخش‌های گوناگون را خواسته رهبری این کشور دانست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شاهزاده فیصل بن فرحان، وزیر خارجه سعودی، چهارشنبه 21 تیر پیمان دوستی و همکاری با اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا را در جاکارتا، پایتخت اندونزی امضا کرد.

وزیر خارجه سعودی با دعوت همتای اندونزیایی خود به پایتخت این کشور سفر کرد. اندونزی رئیس دوره‌ای نشست کنونی وزرای خارجه اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا موسوم به «آ.سه.آن» را برعهده دارد.

Advertisement

امضای این پیمان با نظر موافق پادشاه و ولی‌عهد سعودی انجام پذیرفت که خواستار گسترش روابط با همه کشورهای جهان بوده و از رویکرد همکاری‌های مشترک دوجانبه و چندجانبه حمایت به‌عمل می‌آورند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی «واس»، همکاری با کشورهای جنوب شرق آسیا، تاکیدی بر گسترش روابط همه جانبه سعودی با کشورهای این منطقه و در راستای نقش‌آفرینی ریاض برای تحقق امنیت و صلح بین‌المللی است.

وزیر خارجه سعودی به روابط گسترده و پایدار با کشورهای اتحادیه آ.سه.آن اشاره کرد و افزایش همکاری‌ در بخش‌های گوناگون و مسائل مورد اهتمام دو طرف را خواسته رهبری سعودی دانست.

بن فرحان اهمیت این پیمان را یادآوری کرد و آن را در راستای تقویت میثاق سازمان ملل متحد دانست و افزود، همکاری با کشورهای عضو پیمان مذکور به تحقق اهداف این کشورها در چارچوب توسعه پایدار و ایجاد فرصت‌های سرمایه‌گذاری و اقتصادی مشترک منجر خواهد شد.

سعودی پنجاه و یکمین کشور امضاکننده این پیمان است که مظهر همزیستی مسالمت‌آمیز و همکاری دوستانه به‌شمار می‌رود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید