تاکید سعودی بر تقویت تلاش‌های «اوپک پلاس» در حمایت از ثبات و توازن بازار نفت

قیمت نفت خام سه‌شنبه در بازارهای جهانی در پی تازه‌ترین کاهش‌های تولید نفت سعودی و روسیه که در چارچوب اوپک‌پلاس اعلام شده، افزایش یافت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

پادشاهی عربی سعودی بر رویکرد جدی خود در راستای تقویت تلاش‌های پیشگیرانه «اوپک پلاس» در حمایت از ثبات و توازن بازارهای نفت تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری «واس» در جلسه هفتگی شورای وزیران سعودی که سه‌شنبه 20 تیر به ریاست ملک سلمان، پادشاه سعودی برگزار شد، بر عزم ریاض جهت افزایش تلاش‌های پیشگیرانه کشورهای ائتلاف «اوپک پلاس» در راستای حمایت از ثبات و توازن بازارهای نفت تاکید شد.

در این جلسه شورای وزیران همچنین نظام سهام‌داری املاک و مستغلات در سعودی تصویب شد که اهدافی نظیر تنظیم فعالیت سهامداری املاک و مستغلات، ارتقای سطح شفافیت و دسترسی به اطلاعات در این بخش و حمایت از حقوق کلیه سهامداران املاک و مستغلات را دنبال می‌کند.

شایان ذکر است که قیمت‌ نفت خام در بازارهای جهانی سه‌شنبه و در پی اعلام داده‌های اقتصادی تقویت کننده میزان تقاضا برای نفت و همچنین تمرکز خریداران بر میزان کاهش‌های‌ تولید اعلام شده از سوی سعودی و روسیه در چارچوب ائتلاف اوپک‌پلاس، افزایش یافته و برخی زیان‌های ناشی از کاهش قیمت‌ها در جلسه قبلی را جبران کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید