ادامه اعتراضات به طرح اصلاحات قضایی در اسرائیل

خبرنگار «العربیه»: اعتراضات در فرودگاه بن‌گوریون به درگیری میان پلیس و معترضان اسرائیلی کشیده شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

هزاران معترض سه‌شنبه، 20 تیر در اعتراض به طرح اصلاحات قضایی دولت نتانیاهو، به خیابان‌ها آمده و فرودگاه بن‌ گوریون و بزرگراه‌های اصلی اسرائیل را محاصره کردند.

به گزارش «رویترز»، این اعتراضات از زمانی شکل گرفت که ائتلاف راست‌گرا دولت بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر، تصویب لایحه‌‌ای را برای محدود کردن اختیارات دستگاه قضایی در دستورکار قرار داد که این رویکرد یکی از عمیق‌ترین شکاف‌ها طی دهه‌های اخیر این کشور را رقم زد.

یک روز پس از تصویب یک ماده کلیدی در این لایحه، که هدف آن محدود کردن قدرت دیوان عالی کشور است، تجمع‌های جدید و گسترده‌تر معترضان با برافراشتن پرچم‌‌ها و ایجاد ترافیک صبحگاهی در تقاطع‌های اصلی و بزرگراه‌ها در سراسر این کشور حرکت را متوقف کرد.

بر پایه همین گزارش، معترضان بعضاً در جاده‌ها دراز کشیده و یا اقدام به پرتاب آتش کردند.

حضور پلیس سواره‌نظام در میان صدها تظاهرکننده در مرکز تجاری تل‌آویو گزارش شده است.

در ورودی اورشلیم، مأموران برای متفرق کردن تعدادی از معترضان از ماشین آب‌پاش استفاده کردند و برخی دیگر را نیز با توسل به زور، از خود دور کردند.

پلیس می‌گوید که حداقل 66 نفر در این تظاهرات بازداشت شدند.

گزارش «رویترز» حاکی از آن است که دست کم 1000 پلیس در فرودگاه بن گوریون، خارج از تل‌آویو مستقر شدند، جایی که هزاران معترض، منطقه مقابل ورودی اصلی را به دریایی از پرچم‌های آبی و سفید اسرائیل تبدیل کردند.

به گزارش خبرنگار «العربیه» اعتراضات در فرودگاه بن‌گوریون به درگیری میان پلیس و معترضان اسرائیلی کشیده شده است.

اعتراضات به اصلاحات قضایی دولت بنیامین نتانیاهو در حالی شدت گرفته که درگیری‌های ارتش اسرائیل در چند هفته اخیر با شهروندان فلسطینی نیز شدت گرفته است.

تلویزیون رسمی فلسطین، جمعه 16 تیر گزارش داد که یورش شمار زیادی از نیروهای اسرائیلی به بخش تاریخی شهر نابلس، به کشته‌شدن 2 جوان فلسطینی منجر شد.

بنا به این گزارش، ارتش اسرائیل با شماری زیادی نیرو و تجهیزات، منزلی مسکونی را در محله «الشرقیه» در نابلس محاصره کرد و خواستار تسلیم‌شدن یک جوان شد.

این در حالی بود که روز قبل از آن، ارتش اسرائیل اعلام کرده بود که یک سرباز این کشور در نزدیکی یکی از شهرک‌های موجود در کرانه غربی به ضرب گلوله کشته شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید