سنتکام از کشته‌شدن یکی از سرکرده‌های «داعش» در شرق سوریه خبر داد

فرمانده سنتکام گفت آمریکا با این عملیات تاکید کرد که همچنان به شکست گروه داعش در منطقه پایبند است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

فرماندهی مرکزی آمریکا، «سنتکام» اعلام کرد که جمعه 16 تیر یکی از سرکردگان گروه «داعش» به نام اسامه المهاجر را در شرق سوریه از پای درآورده است.

سنتکام، یکشنبه 18 تیر در بیانیه‌ای اعلام کرد که این حمله هوایی منجر به کشته‌شدن هیچ غیرنظامی نشد و ارزیابی‌ها در خصوص زیان‌های احتمالی ناشی از این حمله در میان غیرنظامیان، همچنان در حال اجرا است.

در این بیانیه به نقل از ژنرال مایکل کورلا، فرمانده سنتکام آمده است که آمریکا با این عملیات تاکید کرد که «همچنان به شکست گروه داعش که نه تنها این منطقه بلکه فراتر از آن را مورد تهدید قرار می‌دهد، پایبند است.»

بیانیه سنتکام می‌افزاید: «این حمله جمعه با استفاده از پهپادهای ام‌کیو-9 انجام شد که همان روز در معرض مزاحمت دو ساعته جنگنده‌های روسیه قرار گرفته بودند.»

حریم هوایی سوریه از سال 2011 به عرصه جولان انواع جنگنده‌ها، به‌ویژه جنگنده‌های نیروهای دولتی سوریه و متحدش روسیه، جت‌های آمریکایی و ائتلاف بین‌المللی به رهبری واشینگتن همچنین جنگنده‌ها و پهپادهای ترکیه تبدیل شده است.

نیروهای آمریکایی در مناطق تحت کنترل کردهای مسلح در شمال و شمال شرق سوریه مستقر هستند و در شماری پایگاه‌ در استان‌های دیرالزور (شرق) و رقه (شمال) حضور دارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید